„Popełnili błąd” – Arsenal będzie żałował sprzedaży wychowanka?

10.09.2019

Podczas letniego okna transferowego, Arsenal pożegnał się z kilkoma zawodnikami, którzy przez wiele lat reprezentowali barwy „Kanonierów”. Takim graczem był chociażby Alexi Iwobi. Według byłego piłkarza klubu, Nwankwo Kanu, przy tej transakcji zarząd popełnił duży błąd.

Iwobi był w londyńskim zespole od zawsze. 23-latek stawiał swoje pierwsze kroki w futbolu właśnie ubierając koszulkę Arsenalu. W 2012 roku Iwobi awansował do ekipy U-18. Dwa lata później, zawodnika przekierowano do zespołu U-21, by ostatecznie w 2015 roku dołączyć go do pierwszej drużyny. W trakcie trzech ostatnich sezonów, Alex był dość ważnym ogniwem Arsenalu, rozgrywając łącznie 87 spotkań w Premier League.

Transfer Nicolasa Pepe spowodował, iż sytuacja Nigeryjczyka w Londynie zrobiła się bardzo nieciekawa. Przenosiny do innego klubu wydawały się najrozsądniejszym rozwiązaniem. Ostatecznie Alex Iwobi trafił do Evertonu, podpisując pięcioletni kontrakt. Według Nwankwo Kanu, byłego gracza „Kanonierów”, zarząd popełnił błąd, sprzedając takiego piłkarza – Myślę, że popełnili błąd, na 100%. Czemu pozwolili mu odejść? Tego nie wiem. To chłopak, który cały czas był związany z Arsenalem. Zawsze chciał zrobić dla tego zespołu wszystko to, co najlepsze. Kocha te ekipę. Sądzę, że nadal jest młody, a takich ludzi każdy chce w swoim zespole. Ludzi, którzy dorastali w klubie, wiedzą o nim wszystko i chcą za niego nawet umrzeć. 

Czysto sportowo, zamiana Iwobiego na Pepe powinna wyjść Arsenalowi na dobre. Piłkarz z Wybrzeża Kości Słoniowej ma większe predyspozycje, by zostać zawodnikiem z samego topu. Pytanie, czy „Kanonierom” nie zabraknie w przyszłości piłkarzy związanych z klubem.

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO500 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!