„Bende go zjad” wróci do Ekstraklasy? Prejuce Nakoulma zaoferowany polskim klubom!

10.09.2019

Prejuce Nakoulma to postać bardzo dobrze znana kibicom. Napastnik z Burkina Faso występował w Polsce kilka sezonów. Niewykluczone, że 32-latek wróci do naszych rozgrywek. Piłkarz został bowiem zaoferowany klubom z PKO BP Ekstraklasy!

Nakoulma trafił do Polski w 2007 roku podpisując kontrakt z zespołem Hetman Zamość. Po zaledwie półrocznym pobycie w województwie lubelskim, Prejuce trafił na zasadzie wypożyczenia do Stalowej Woli. Kibice lepiej poznali zawodnika z Burkina Faso podczas rozgrywek 2008/2009, gdy napastnik grał w Górniku Łęczna. Styczność z najwyższą klasą rozgrywkową Nakoulma miał w sezonie 2010/2011. Nie była to jednak udana kampania, gdyż snajper rozegrał zaledwie osiem spotkań w lidze.

Najlepszą decyzją Nakoulmy w karierze był transfer do Górnika Zabrze. Najpierw na zasadzie wypożyczenia, a następnie jako definitywne przenosiny. W trakcie trzech sezonów Prejuce Nakoulma rozegrał prawie 90 spotkań w Ekstraklasie, strzelając łącznie 24 bramki. Polskie rozgrywki 32-latek opuścił w 2014 roku, przenosząc się do Mersin İdman Yurdu. Jest to drużyna, która podczas kampanii 2014/2015 grała w Super Lig (najwyższa klasa rozgrywkowa w Turcji). Nakoulma w tureckim zespole spisywał się przyzwoicie, co zaowocowało kolejnym transferem, tym razem Kayserisporu, gdzie Prejuce spędził jeden sezon.

Napastnik w 2017 roku jako wolny zawodnik podpisał kontrakt z FC Nantes. Piłkarz z Burkina Faso nie był najważniejszym ogniwem francuskiej ekipy, jednakże udało mu się przez dwa lata rozegrać 29 spotkań w Ligue 1, zdobywając 9 goli. Ostatnim klubem w karierze 32-latka jest turecki Caykur Rizespor. Od 1 lipca Nakoulma pozostaje bez zespołu, poszukując ofert na rynku.

Powrót do Ekstraklasy?

Możliwości zawodnika mocno przerosły oczekiwania. Według mediów, Prejuce Nakoulma jeszcze kilka tygodni temu miał spore żądania finansowe. Obecnie sytuacja wygląda zupełnie inaczej.

Jak poinformował Maciej Wąsowski, przedstawiciele Nakoulmy zaoferowali piłkarza dużej liczbie klubu z Ekstraklasy. Być może ponownie zobaczymy 32-latka na boiskach Ekstraklasy. Czy ewentualne zakontraktowanie napastnika będzie dobrym ruchem ze strony jednego z zespołów? Co do tego można mieć spore wątpliwości.

Fot. YouTube

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO500 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!