Reprezentacja Polski U-21 znokautowała outsidera

10.09.2019

Polska U-21 pokonała Estonię 4:0. Dzięki temu podopieczni Czesława Michniewicza zajmują 1. miejsce w grupie po dwóch pierwszych meczach eliminacji do Mistrzostw Europy 2021.

Polacy otworzyli wynik bardzo szybko. Już w 6. minucie trafił do siatki Przemysław Płacheta, który przez cały mecz był jednym z wyróżniających się zawodników. Przez długi czas było widać zdecydowaną przewagę reprezentacji Polski U-21, aczkolwiek na kolejne bramki trzeba było czekać do 65. minuty. Wówczas zdobył gola Karol Fila. W 80. minucie wynik podwyższył Kamil Jóźwiak, a w doliczonym czasie gry wynik meczu ustalił Patryk Dziczek, który wykorzystał rzut karny.

Wygrana 4:0 na papierze wygląda obiecująco.  Nie należy jednak wpadać w hurraoptymizm. Trzeba zwrócić uwagę na to, że w poprzednim meczu kadra Michniewicza męczyła się z Łotwą i szczęśliwie wygrała 1:0. Poza tym, Estonia jest outsiderem grupy. W pierwszym meczu ulegli Bułgarom na własnym stadionie tracąc tyle bramek, ile dziś w Białymstoku.

Po dwóch meczach eliminacji Mistrzostw Europy U-21, które zostaną rozegrane na Węgrzech i w Słowenii, Polacy zajmują 1. miejsce w grupie, z sześcioma punktami na koncie. W następnym meczu, który odbędzie się 11 października, zmierzą się z Rosją na wyjeździe.

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO500 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!