Agent Courtois oraz były menedżer Anderlechtu zostali aresztowani. Belgia dotknięta aferą korupcyjną

12.09.2019

Ostatnie dni wstrząsnęły belgijskim środowiskiem piłkarskim. Jak się jednak okazuje, zatrzymanie jednego z najpopularniejszych agentów w tym kraju to tylko początek. Dziś aresztowany został bowiem Herman Van Holsbeeck, były menedżer Anderlechtu.

Przedstawiciel między innymi Thibaut Courtois został aresztowany w Monako po wcześniejszych zarzutach o pranie pieniędzy oraz korupcję. Agent ma silne powiązania z belgijskim futbolem i wcześniej reprezentował między innymi także interesy Youriego Tielemansa. Christophe Henrotay jest zaledwie jedną z siedmiu osób zaangażowanych w piłkę nożną, która wczoraj została przesłuchana w tej sprawie. ”Wydarzenia te dotyczą głównie prania pieniędzy i prywatnych operacji korupcyjnych w transferach piłkarzy ”- oświadczył belgijski prokurator federalny.

Dziś rano zatrzymana została kolejna gruba ryba – Herman Van Holsbeeck. Byłemu menedżerowi Anderlechtu (piastował te rolę 15 lat) również postawiono zarzuty, które dotyczą oszustw finansowych. Mężczyzna jest teraz przesłuchiwany, a jego zeznania mogą mieć kluczowe znaczenie dla sprawy transferu Aleksandra Mitrovicia. 24-latek w 2015 roku trafił z Brukseli do Newcastle za około 15 milionów euro.

Z pewnością nie są to ostatnie zatrzymania w tej sprawie. Całe śledztwo trwa już wiele miesięcy, co potwierdzają kwietniowe wtargnięcia do wielu belgijskich klubów w celu przeszukania pewnych dokumentów.

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO500 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!