Dawid Kort wraca do polskiej piłki. Zagra na zapleczu ekstraklasy!

13.09.2019

Nie podbił Dawid Kort greckiej Super League. Po niecałych ośmiu miesiącach 24-letni pomocnik pożegnał się z Atromitosem Ateny. Piłkarz podjął decyzję, by wrócić do polskiej piłki. Kort nie będzie jednak występować w PKO BP Ekstraklasie. Zawodnik podpisał bowiem kontrakt z Miedzią Legnica. 

Do Grecji Dawid Kort trafił na początku stycznia tego roku. Oczywiście powodem przenosin piłkarza były problemy finansowe Wisły Kraków. Zawodnik rozwiązał kontrakt z winy klubu i spróbował swoich sił za granicą. Pobyt w Atromitosie okazał się kompletną klapą. Kort rozegrał raptem trzy spotkania w lidze, spędzając na murawie… 25 minut. Nieco więcej czasu 24-latek otrzymał w pucharowych zmaganiach, rozgrywając dwa mecze od pierwszej minuty.

Nie dziwi zatem fakt, iż zakończyła się przygoda pomocnika z greckim zespołem. Niemałą niespodzianką jest natomiast nowy zespół Korta. Piłkarz w sezonie 2019/2020 będzie reprezentować barwy Miedzi Legnica. Ze spadkowiczem ekstraklasy Kort podpisał roczny kontrakt z opcją przedłużenia o kolejne dwa lata, jeżeli klub awansuje do najwyższej klasy rozgrywkowej.

Swoją decyzję piłkarz skomentował na łamach oficjalnej strony zespołu – Przede wszystkim chciałbym grać i pomóc zespołowi w anwansie. Miałem kilka innych propozycji, ale zdecydowałem się na Miedź – przyznał Dawid Kort. Pomocnik w Legnicy będzie występować z numerem 9 na plecach.

Miedź zajmuje obecnie trzecie miejsce w lidze, a ich strata do Stali Mielec wynosi 3 punkty.

Fot.YouTube

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO500 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!