Dylemat Mandzukicia. Chorwat otrzymał dwie kuszące oferty

14.09.2019

Po przejęciu Juventusu przez Maurizio Sarriego jednym z piłkarzy, którzy mogli obawiać się o swoją pozycję był Mario Mandzukić. Wszystko za sprawą powrotu Gonzalo Higuaina, nazywanego piłkarskim synem włoskiego trenera. Jak się okazuje, ten scenariusz dla 33-latka się spełnił, choć nie do końca musi być on niekorzystny.

Napastnik wraz między innymi z Emre Canem został pominięty w kadrze na Ligę Mistrzów, co zostało przez niego źle odebrane. Wicemistrz świata z 2018 roku nie został także uwzględniony w zespole na spotkanie z Fiorentiną, co niejako może potwierdzać zaawansowane rozmowy na temat jego odejścia.

Według informacji Gianluki di Marzio, snajper otrzymał lukratywne oferty z Kataru oraz z MLS. Jedną z opcji jest Los Angeles FC, ale okienko w Stanach Zjednoczonych jest aktualnie zamknięte. To oznacza, że piłkarz musiałby opuścić Turyn, aby brać udział tylko w treningach w nowym zespole. Wydaje się zatem, że lepszą opcją będzie wyjazd do Kataru, gdzie tamtejsze kluby mogą dokonywać transferów jeszcze przez ponad dwa tygodnie.

Dla 33-letniego piłkarza byłoby to raczej dobre rozwiązanie. Już latem Mandzukić chciał opuścić Juventus, ale wówczas klub nie potrafił dogadać się miedzy innymi z Manchesterem United na temat kwoty odstępnego. Zainteresowanie napastnikiem wykazywał również Bayern, lecz Chorwat niechętnie chciał wracać do klubu, aby ponownie zająć pozycję zmiennika Roberta Lewandowskiego.

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO500 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!