Eden Hazard z oficjalnym debiutem w barwach Realu Madryt!

14.09.2019

Najdroższy transfer „Królewskich” w letnim oknie zadebiutował w LaLiga. Eden Hazard wszedł na murawę w 60. minucie spotkania, a jego Real wygrał mecz na własnym stadionie przeciwko Levante. Belgijski zawodników wrócił do gry po kontuzji.

Na temat formy piłkarza kibice madryckiej ekipy wypowiadali się niejednokrotnie. Pojawiały się bowiem głosy, iż 28-latek wrócił po wakacjach z lekką nadwagą. Analizując sylwetkę byłego gracza Chelsea w meczach przedsezonowych, taka teza nie była bezpodstawna. Nieodpowiednie przygotowanie do rozgrywek wpływało na postawę Hazarda w sparingach. Belg prezentował się bowiem bardzo przeciętnie.

Nikt jednak nie zamierzał wyciągać większych wniosków ze spotkań towarzyskich. Sympatycy „Królewskich” z niecierpliwością czekali na start ligi. Niestety, dość niefortunnie Eden nabawił się kontuzji mięśnia. Uraz uniemożliwił grę piłkarzowi w trzech pierwszych kolejkach LaLiga.

Eden Hazard pojawił się na ławce rezerwowych w sobotnim starciu z Levante. Zinedine Zidane pozwolił zadebiutować zawodnikowi w lidze, wypuszczając go na murawę w 60. minucie spotkania. 28-latek nie miał zbyt wiele czasu, by pokazać się publiczności. Przez nieco ponad dwa kwadranse Hazard:

– zanotował 29 kontaktów z piłką,
– wykonał jeden udany drybling na dwie próby,
– dwukrotnie uderzył na bramkę rywali,

Jak natomiast przebiegł sam mecz? Real po świetnej pierwszej części spotkania, zakończonej wynikiem 3-0 dla „Królewskich”, pozwolił sobie na utratę dwóch bramek, powodując tym samym bardzo nerwową sytuację. Ostatecznie gospodarze cieszyli się zwycięstwem 3-2.

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO500 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!