Udany jubileusz Kamila Grosickiego. Perfekcyjny rzut wolny

14.09.2019

Kamil Grosicki dziś wystąpił w swoim setnym meczu w barwach Hull City. Reprezentant Polski uświetnił swój jubileusz bramką bezpośrednio z rzutu wolnego.

Skrzydłowy trafił do Hull ostatniego dnia zimowego okna transferowego w 2017 roku. Wówczas jego zespół występował w Premier League. Od tamtej pory wystąpił w barwach Tygrysów w stu meczach, zdobywając 21 bramek.

Obecne rozgrywki Championship nie są zbyt udane dla zespołu z regionu Yorkshire and the Humber. W tym momencie zespół znajduje się punkt nad strefą spadkową, zajmując 20. miejsce w lidze. Kamil Grosicki może mieć jednak kilka powodów do zadowolenia. Zawodnik gra regularnie, a w obecnym sezonie trzykrotnie trafił do siatki, co jest drugim wynikiem w Hull. Więcej, o jedną bramkę, zdobył Jarrod Bowen.

W spotkaniu z Wigan Grosicki zanotował swój setny występ w barwach Tygrysów. Ukoronował go trafieniem z rzutu wolnego w 20. minucie. Skrzydłowy uderzył z okolic narożnika pola karnego wprost w okienko bramki Davida Marshalla. Dzięki jego bramce Hull objęło prowadzenie 2:1. Ostatecznie mecz zakończył się jednak remisem 2:2.

Fot. YouTube

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO500 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!