Arsenal oddał wielki diament? Pięć goli 20-latka w meczu na szczycie Eredivisie!

15.09.2019

Wielkie oczy i szczęka do podłogi to naturalna reakcja na takie wydarzenia. Podczas gdy zachwycamy się tym, jak w Barcelonie poczyna sobie niespełna 17-letni Fati, inny młodzian także dokonał rzeczy niebywałej.

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO500 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!

Donyell Malen, 20-letni napastnik, zaliczył fenomenalny występ przeciwko Vitesse. Jego PSV wygrało aż 5:0, a on sam… zdobył wszystkie bramki. Holender pokonał bramkarza rywali w 18., 36., 46., 83 (k.). i 89 (k.). minucie.

Jednym słowem – wow. Poza wiekiem zawodnika, wyjątkowość tego osiągnięcia podkreśla także fakt, że nie był to „jakiś tam” mecz holenderskiej ekstraklasy. PSV i Vitesse to na ten moment druga i trzecia drużyna tabeli Eredivisie, więc opinie o „strzelaniu ogórkom” można schować między bajki.

Donyell Malen obecny sezon zaczął fenomenalnie. Licząc ligę oraz eliminacje do europejskich pucharów, w 11 meczach zanotował dziewięć trafień i cztery asysty. Co ciekawe, świeżo upieczony debiutant w dorosłej kadrze „Oranje” (zdobył nawet bramkę z Niemcami), jest wychowankiem Ajaksu, a w latach 2015-2017 miał go u siebie Arsenal. „Kanonierzy” najwidoczniej nie przekonali się na jego talencie, po czym puścili go właśnie do PSV. Cena? Zaledwie 600 tysięcy euro… Coś czujemy, że ktoś w Londynie w niedalekiej przyszłości może sobie mocno pluć w brodę.

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO500 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!