Zmarł Fernando Ricksen. Były piłkarz Rangers FC miał 43 lata

18.09.2019

Fernando Ricksen, były gracz takich ekip jak Az Alkmaar, Rangers FC czy Zenit zmarł w środowy poranek. Grający podczas swojej piłkarskiej kariery na pozycji prawego obrońcy zawodnik miał 43 lata. O chorobie Holendra mogliśmy już przeczytać jakiś czas temu. Ricksen zorganizował kilka miesięcy temu wzruszające spotkanie.

Pod koniec czerwca w jednym z hoteli w Glasgow, odbyło się specjalnie wydarzenie, na którym pojawił się Fernando Ricksen. Piłkarz w ten sposób chciał pożegnać się z kibicami Rangersów. Podczas spotkania Fernando nie krył wzruszenia, gdyż przybyło ponad 200 osób. Wśród nich byli m.in. byli koledzy Ricksena z boiska – Nacho Novo oraz Gregory Vignal. Nie zabrakło oczywiście żony zawodnika oraz jego córki.

Największą walkę w życiu Fernando Ricksen przegrał 18 września 2019 roku. Piłkarz miał chorobę neuronu ruchowego. To nieuleczalne schorzenie, które leczy się tylko w postaci łagodzenia bólu, gdyż do tej pory nie wynaleziono skutecznej terapii.

Fernando Ricksen w swojej karierze trzykrotnie cieszył się ze zdobycia mistrzostwa Szkocji. Prawy obrońca wygrał także z Zenitem ligę rosyjską w 2007 roku. Piłkarza pożegnał zespół Rangersów publikując m.in. specjalny materiał wideo poświęcony zawodnikowi.

Fot. YouTube

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO500 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!