Nowa nagroda i ogłoszony ambasador. France Football odkrywa karty w kontekście plebiscytu Złotej Piłki!

19.09.2019

 

Już w grudniu poznamy zwycięzcę prestiżowej nagrody. Złota Piłka powędruje do najlepszego zawodnika 2019 roku. Choć to całej ceremonii jeszcze trochę czasu, to gazeta „France Football” postanowiła odkryć pewne karty w kontekście całego plebiscytu. Na specjalnej konferencji prasowej poznaliśmy ambasadora Złotej Piłki oraz co ważniejsze, ogłoszono nową nagrodę!

Yachine Trophy – takie specjalnie wyróżnienie powędruje do najlepszego bramkarza tego roku. Jest to pewnego rodzaju ukłon dla goalkeeperów. Lew Jaszyn to nadal jedyny bramkarz,który mógł cieszyć się z tego wyróżnienia. Reprezentant ZSRR wygrał plebiscyt w 1963 roku. Nie trzeba być ekspertem, by stwierdzić, iż zawodnicy na tej pozycji mają ogromne problemy, by rywalizować z chociażby ofensywnymi graczami. Wprowadzenie tej kategorii ma w odpowiedni sposób uhonorować postawę najlepszego bramkarza danego roku.

Oczywiście prócz wspomnianego wyróżnienia Yachine Trophy, na specjalnej ceremonii poznamy także zwycięzców w następujących kategoriach – Ballon D’Or (Złota Piłki), Women’s Ballon d’Or (odpowiednik dla kobiecego futbolu) oraz Kopa Trophy – jest to wyróżnienie dla graczy poniżej 21 roku życia.

Podczas konferencji prasowej poznaliśmy także nowego ambasadora nagrody, który będzie także jednym z gospodarzy ceremonii 2 grudnia 2019 roku. Został nim Didier Drogba. Legendarny napastnik „The Blues” był ośmiokrotnie nominowany do tego wyróżnienia. Najbliższej sięgnięcia Złotej Piłki zawodnika z Wybrzeża Kości Słoniowej był w 2007 roku, gdy zajął w plebiscycie czwarte miejsce.

Fot. YouTube

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO500 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!