Guus Hiddink pożegnał się z pracą w Chinach!

19.09.2019

Powrót do Europy – taki plan może mieć Guus Hiddink w najbliższym czasie. Holenderski szkoleniowiec pożegnał się ze stanowiskiem trenera reprezentacji Chin do lat 22. Powodem takiej decyzji były dwa ostatnie wyniki kadry w meczach towarzyskich.

Guus Hiddink objął funkcję selekcjonera kadry U-22 na początku 2019 roku. Była to wręcz kosmetyczna zmiana trenera, gdyż 72-latek wcześniej prowadził kadrę U-21. W momencie podjęcia nowej pracy, Holender otrzymał jasne zadanie – stworzyć drużynę, która zakwalifikuje się do Igrzysk Olimpijskich w Tokio, rozgrywanych w 2020 roku. Być może misja okazała się niewykonalna, dlatego doświadczony trener nie prowadzi już kadry.

Wpływ na taką decyzję mogły mieć również ostatnie wyniki reprezentacji. Młodzi gracze z Chin zaledwie zremisowali z rówieśnikami Korei Północnej oraz przegrali z Wietnamem. W obu spotkaniach wyżej notowanym zespołem byli chińscy zawodnicy. Rolę Hiddinka przejął Hao Wei, były selekcjoner żeńskiej kadry Chin.

Co dalej? Mimo wielu lat spędzonych na ławce trenerskiej, Guus Hiddink z pewnością nie wyklucza dalszej pracy w piłce. Złośliwi powiedzą, że Holender jest teraz do dyspozycji Romana Abramowicza w razie potrzeby gaszenia pożaru na Stamford Bridge. Jak dobrze pamiętamy, 72-latek dwukrotnie prowadził ekipę „The Blues” – w sezonach 2008/2009 oraz 2015/2016.

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO500 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!