Były trener Karpat Lwów w polskiej drugiej lidze

20.09.2019

Zagraniczny trener w Polsce? Jak widać to coraz częstszy trend nie tylko w ekstraklasie. Drugoligowa Legionovia Legionowo zatrudniła Serhija Zajcewa, który ma doświadczenie w lidze ukraińskiej.

Początek sezonu był dla Legionovii nieudany. Podopieczni Marcina Sasala zajmują w tej chwili 17. miejsce w II lidze. Wygrali zaledwie jeden mecz – w pierwszej kolejce, ze Skrą Częstochowa. Chociaż klub z Legionowa jest beniaminkiem drugiego poziomu rozgrywkowego, można tam znaleźć kilka znanych nazwisk. Choćby Jonatan Straus, który rozegrał 50 meczów w ekstraklasie w barwach Jagiellonii i Sandecji.

Po ośmiu porażkach z rzędu, zarząd postanowił podziękować Marcinowi Sasalowi i zdecydował się na zagraniczny ruch. Serhij Zajcew to szkoleniowiec, który prowadził Metalurga Zaporoże oraz Karpaty Lwów. Z pierwszym z zespołów awansował do wyższej ligi, natomiast drugi prowadził w 20 spotkaniach jako trener tymczasowy. W ostatnim czasie prowadził kazachski Akżaik.

To nie pierwszy kontakt Zajcewa z Polską. W latach 90. był bowiem zawodnikiem Marko/WKS-u Wieluń oraz Pogoni Szczecin. W barwach Portowców rozegrał jeden mecz w ekstraklasie.

Fot. YouTube

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO500 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!