Luis Suarez komentuje sytuację Barcelony – „Przed nami trudny rok”

22.09.2019

Beniaminek LaLiga ogrywa mistrza kraju. Przed sezonem taki scenariusz byłby postrzegany jako coś mało realnego. Wczorajsza porażka Barcelony z Granadą nie zrobiła jednak na nikim ogromnego wrażenia. Przeciętność „Dumy Katalonii” w tym sezonie powoduje, iż nawet takie rezultaty ekipy z Camp Nou nie są postrzegane tak, jak jeszcze kilka lat temu. Zdają sobie z tego sprawę zawodnicy Barcelony. Luis Suarez wyznał w wywiadzie, że klub czeka trudny rok.

Granada do spotkania z triumfatorem LaLiga z ubiegłego sezonu podchodziła w bardzo dobrych nastrojach. Beniaminek ligi w imponującym stylu rozpoczął nowy sezon. W czterech kolejkach, zespół zdobył siedem punktów, przegrywając tylko jeden mecz – z Sevillą, która na początku kampanii bardzo dobrze spisuje się na boisku.

Biorąc pod uwagę wszelkie okoliczności, kibice spodziewali się, że zawodnicy Granady powalczą nie tylko o jeden punkt, ale o całą pulę. Tak też się stało. Ostatecznie gospodarze wygrali 2-0 po golach Azeeza oraz Vadillo. Rywalom mocno pomogła Barcelona, gdyż rozegrała bardzo przeciętne spotkanie. Wystarczy powiedzieć, że pierwszy celny strzał na bramkę „Duma Katalonii” wykonała pod koniec rywalizacji. Był to również jedyny celny strzał tej ekipy w całej rywalizacji.

Świadomość sytuacji

Rozczarowani są kibice Barcelony, ale również i sami piłkarze. Luis Suarez w pomeczowym wywiadzie przyznał, iż zawodnicy mają świadomość, że przed nimi trudny rok – To niepokojąca porażka. Tak przegrany mecz boli. Musimy dokładnie przeanalizować to, co się stało. Wiele kwestii jest bowiem do poprawy. Przed nami jeszcze długa droga, ale tego typu spotkania potrafią przesądzić o tytule. Jeśli chcemy wygrać mistrzostwo, musimy być drużyną. Przed nami trudny rok.

Patrząc na obecną dyspozycję „Dumy Katalonii”, z taką grą klub będzie miał spore problemy, by sięgnąć po jakikolwiek puchar. Oczywiście na tym etapie rozgrywek nic nie jest przesądzone, jednakże przy ewentualnym zwycięstwie Sevilli nad Realem, Barcelona będzie tracić już sześć oczek do lidera. Warto pamiętać, że za nami tylko pięć kolejek, więc przewaga byłaby zaskakująco duża.

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO500 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!