Imponujący wyczyn Coutinho. Dokonał tego jako dopiero dziewiąty piłkarz w historii!

22.09.2019

Latem w Barcelonie zmieniło się dosyć dużo, podobne nastroje panowały także w Bayernie, który w końcu chciał dość znacznie odświeżyć kadrę. Obie „sprawy” ostatecznie trafiły na siebie nawzajem, a z Camp Nou na Allianz Arena powędrował Philippe Coutinho.

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO500 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!

Brazylijczyk po transferze z Liverpoolu do Barcelony gasł coraz bardziej z każdym kolejnym miesiącem. Ten, który miał być kimś na miarę następcy Neymara i Iniesty, ostatecznie nie podołał. Wypożyczenie do Bayernu stało się furtką nie tylko do częstszej gry, ale także do odbudowania formy i ponownego cieszenia się piłką.

Czy tak się stanie? Na ten moment trudno o miarodajne opinie, jednak trzeba przyznać, że wszystko leży w rękach Brazylijczyka. Jest bardziej zrelaksowany, nie ma na nim tak ogromnej presji, stopniowo daje mu się coraz więcej minut, dodatkowo sami nowi koledzy przyjęli go bardzo ciepło. Najlepiej oddaje to sytuacja z sobotniego meczu, w którym Robert Lewandowski mogąc skompletować hat-tricka, zdecydował się oddać „jedenastkę” właśnie Coutinho.

Okazuje się, że debiutanckie trafienie Brazylijczyka w Bundeslidze ma także głębsze znaczenie. Został on bowiem dopiero dziewiątym piłkarzem w historii, któremu udało się zdobyć bramkę w każdej z czterech najmocniejszych lig Europy. Wcześniej tej sztuki dokonało jedynie ośmiu zawodników: Florin Raducioiu, Gheorghe Popescu, Jon Dahl Tomasson, Pierre Wome, Bojan Krkić, Kevin-Prince Boateng, Jonathan de Guzman oraz Obafemi Martins.

Coutinho podczas swoich pobytów w Serie A, Premier League, La Liga i Bundeslidze, zdobył jak dotąd łącznie 63 gole. Idąc kolejno ligami, trzy zdobył w Interze, 41 w Liverpoolu, 18 w Barcelonie i Espanyolu oraz – jak na razie – jedną w Bayernie. Jak myślicie, będzie ich dużo więcej?

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO500 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!