Bukmacherzy stawiają na Brazylię, Francję, Anglię i…

04.07.2018
Ostatnia aktualizacja 15 lipca, 2020 o 21:33

…Chorwację. To zdaniem ekspertów faworyci ćwierćfinałów Mistrzostw Świata w Rosji. Z kolei najmniejsze szanse na wygraną w meczu i awans do strefy medalowej ma według analityków  Szwecja.

Kurs na jej zwycięstwo w spotkaniu z Anglią wynosi obecnie aż 4.80. Za to na wygraną „Synów Albionu” bukmacherzy z firmy etoto.pl wystawili notowania 1.95. To jedyny typ wśród ćwierćfinałowych par, w którym kurs na wygraną jednej z drużyn wynosi mniej niż 2.00.

Faworytem bukmacherów jest też Francja w konfrontacji z Urugwajem. Za zwycięstwa piłkarzy trenera Didiera Deschampsa wystawiono kurs 2.05, a na wygraną „Urusów” aż 4.55. Widać wyraźnie, że potencjał ekipy która ma w składzie m.in. Kyliana Mbappe, Anotoine’a Griezmanna i Paula Pogbę jest zdaniem ekspertów o wiele większy niż Urugwajczyków. Ci być może będą musieli zagrać bez leczącego uraz napastnika Edinsona Cavaniego, co zapewne też jest brane pod uwagę przy typowaniach.

Widoczni na zdjęciu Brazylijczycy byli w dobrych humorach na treningu po meczu z Meskykiem. Awansowali do ćwierćfinału, w którym zmierzą się z mającą duże ambicje Belgią. Mimo że „Czerwone Diabły” dysponują dużym potencjałem w ofensywie (Lukaku, Hazard, De Bruyne, Mertens), to analitycy z zakładów bukmacherskich wystawili kurs 3.70 na ich zwycięstwo w meczu z „Canarinhos”. Szanse Brazylijczyków na wygraną i awans do półfinału wyceniono na 2.15.

Bukmacherzy i ich kursy

Najmniejsze różnice w kursach są w parze Rosja – Chorwacja (3.90 – 3.15 – 2.25). Faworytami dla bukmacherów są Chorwaci, ale już nie takimi jakimi byli Hiszpanie przed meczem ze „Sborną” w 1/8 finału. Nie jest wykluczone, że ponownie może dojść do dogrywki i rzutów karnych z udziałem Rosjan. Kurs na remis po 90 minutach (3.15) jest najniższym na taki typ ze wszystkich spotkań 1/4 finału.

Gdyby przewidywania bukmacherów sprawdziły się stu procentach, to w półfinałach Francja zagra z Brazylią, a Chorwacja z Anglią. W typach na triumfatorów całego turnieju nadal prowadzą Brazylijczycy (kurs 3.60) przed Francuzami (5.25).