Plebiscyt FIFA The Best. Na kogo głosowali nasi przedstawiciele?

24.09.2019

W poniedziałkowy wieczór poznaliśmy zwycięzców nagród FIFA The Best. Najlepszym piłkarzem został Leo Messi. W żeńskim odpowiedniku tej kategorii nagrodę otrzymała Megan Rapinoe. Nie ma jednak wątpliwości, że to plebiscyt odnośnie najlepszego zawodnika wzbudził zainteresowanie. W tym roku rywalizacja między dwójką Messi kontra van Dijk wydawała się niezwykle zacięta. Na kogo zagłosowali nasi przedstawiciele? 

Swoje głosy, tradycyjnie oddała trójka Polaków. Mowa oczywiście o kapitanie reprezentacji, czyli Robercie Lewandowskim, selekcjonerze kadry, Jerzym Brzęczku oraz dziennikarzu, był nim Michał Pol.

Piłkarz Bayernu na pierwszym miejscu wybrał triumfatora Ligi Mistrzów. Virgil van Dijk według napastnika Bayernu był najlepszym zawodnikiem tego roku. Co ciekawe, drugie miejsce przypadło również piłkarzowi Liverpoolu. Lewandowski umieścił na tej pozycji Sadio Mane. Podium zamknął gracz Barcelony, który w ubiegłym sezonie reprezentował barwy Ajaksu, czyli Frenkie De Jong. Zaskoczyć może fakt, iż w czołowej trójce Roberta nie znalazł się Leo Messi. Warto pamiętać, że jest to subiektywny wybór.

Jerzy Brzęczek podobnie jak Lewandowski, na pierwszym miejscu wybrał defensora „The Reds”. Na drugiej lokacie u selekcjonera naszej kadry również znalazł się podopieczny Juergena Kloppa. Był nim jednak Mohamed Salah. Trzecie miejsce przypadło dla triumfatora nagrody, czyli Leo Messiego.

Jak natomiast wyglądał wybór Michała Pola? Dziennikarz wybrał Leo Messiego, a na drugim miejscu sklasyfikował Virgila van Dijka. Można zatem powiedzieć, że decyzje Pola pokrywają się ze stanem faktycznym (według plebiscytu). Podium zamknął u dziennikarza jednak inny piłkarz. Był nim Sadio Mane.

Podsumowując wybory naszych przedstawicieli, królowali triumfatorzy Ligi Mistrzów, czyli zawodnicy Liverpoolu. Co ciekawe, u żadnego z Polaków w klasyfikacji nie pojawił się Cristiano Ronaldo. Portugalczyk zajął ostatecznie trzecie miejsce.

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO500 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!