Angulo wciąż czeka na nowy kontrakt. Górnik jednak zwleka

25.09.2019

Angulo jest najlepszym strzelcem Górnika Zabrze w tym sezonie. Klub wciąż nie zaproponował mu nowego kontraktu, choć Hiszpan deklaruje chęć pozostania.

Igor Angulo mimo 35. lat na karku wciąż jest kluczową postacią w Górniku Zabrze. Hiszpan gra regularnie i jest kapitanem zespołu pod nieobecność Szymona Matuszka. W obecnym sezonie wystąpił we wszystkich dziewięciu meczach i zdobył trzy bramki. To czyni go najlepszym strzelcem zespołu, chociaż nie jest to rewelacyjny wynik.

W poprzednich sezonach to właśnie Angulo był największą gwarancją bramek dla Górnika. Jego bilans w ciągu dwóch lat to 47 goli. Obecny sezon zaczął się jednak niezbyt udanie w jego wykonaniu. Jedna bramka na trzy spotkania? To niezbyt wymarzony rezultat.

– Nie dostałem żadnej oferty ze strony klubu, ani oficjalnej ani nieoficjalnej. Władze klubu dobrze wiedzą, że chcę zostać w Górniku, a to też wiąże się z tym, że stracę na tym finansowo – powiedział na łamach katowickiego “Sportu”. Dodał również, że decyzję o swoim kontrakcie oddaje władzom zespołu.

Problem wynika jednak również z tego, że Górnik chce zaoferować zawodnikowi roczną umowę, a Angulo chciałby, by była ona nieco dłuższa. W przypadku 35-letniego zawodnika może się to okazać dużym ryzykiem. Nawet, gdy piłkarz stanowi o jego sile od dłuższego czasu.

Fot. YouTube

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO500 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!