Barcelona chciała przełożyć mecz z Villarrealem. Zabawny powód mistrza Hiszpanii

25.09.2019

Jakiś czas temu drugoligowa hiszpańska drużyna Fuenlabrada złożyła wniosek o przesunięcia spotkania ze względu na problemy żołądkowe kilkunastu piłkarzy. Ostatecznie władze ligi wzięły to pod uwagę i zgodziły się na taki ruch. Swojego szczęścia postanowiła spróbować także Barcelona, choć powód mistrza Hiszpanii był dość absurdalny.

W poniedziałek na gali FIFA The Best w Mediolanie pojawiło się kilku zawodników Barcelony, między innymi Leo Messi, Frenkie de Jong oraz Marc-Andre ter Stegen. Z tego powodu „Duma Katalonii” chciała przesunąć kolejne ligowe spotkanie zaplanowane dzień później przeciwko Villarrealowi. Szef ligi, Javier Tebas, nie zgodził się ostatecznie na tę prośbę.

– Barcelona złożyła taki wniosek, ale ustaliliśmy terminarz miesiąc temu. Trudno jest zmieniać termin meczów w środku tygodnia. Zmiana jednego z nich oznaczałaby modyfikację terminu także spotkań innych zespołów, których to dotyczy. Wiedzieliśmy, że ta gala nie skończy się zbyt późno, dlatego nie dokonaliśmy żadnych korekt.

Barcelona niejako obudziła się z ręką w nocniku. Katalończycy doskonale znali terminarz o wiele wcześniej i mogli się do tego przygotować. Dodatkowo obecność podczas tej gali nie jest przymusowa, choć oczywiście brak pojawienia się na niej zwycięzcy głównej nagrody zostałby odebrany z niesmakiem. Ostatecznie jednak zespół Ernesto Valverde zainkasował trzy punkty bez zmiany terminu spotkania.

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO500 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!