Statystyki ćwierćfinalistów. Belgia strzela najwięcej, najczęściej fauluje Rosja

04.07.2018
Ostatnia aktualizacja 15 lipca, 2020 o 21:33
kurs 1.74
Mistrzostwa Świata 2018
Brazylia - Belgia (obie strzelą)
+

Mistrzostwa świata w Rosji zbliżają się do końca. W ćwierćfinałach w piątek i sobotę Urugwaj zagra z Francją, Brazylia z Belgią, Rosja z Chorwacją i Szwecja z Anglią. Przyjrzeliśmy się dokonaniom piłkarzy tych reprezentacji w dotychczas rozegranych spotkaniach.

Ze wszystkich piłkarzy biorących udział w mistrzostwach najwięcej fauli popełnili: Argentyńczyk Javier Mascherano i Meksykanin Hector Herrera – 15. Z zawodników, którzy wystąpią w ćwierćfinale najczęściej przepisy przekracza Rosjanin Aleksandr Gołowin – 13. Wśród rywali gospodarzy – Chorwatów, najwięcej fauli popełnił do tej pory napastnik Ante Rebić – 11.

Bukmacherzy w tym ćwierćfinałowym starciu są przekonani, że reprezentanci Rosji częściej będą faulowali (kurs 1.35), że będzie to Chorwacja aż 3.9. Nie może być to zaskoczeniem, skoro reprezentanci gospodarzy przekraczają przepisy bardzo często. 70 popełnionych fauli, stawia ich na pierwszym miejscu tej niechlubnej statystyki. Chorwaci przepisy przekraczali 60 razy.

Belgia – najwięcej goli w turnieju

Najwięcej goli w mistrzostwach strzeliła reprezentacja Belgii – 12, oddając przy tym najwięcej celnych strzałów – 30. Ich piątkowi rywale do siatki trafili siedem razy. Brazylijczycy 29 uderzeń kierowali w światło bramki. Piłkarze obu zespołów oddali łącznie aż 77 strzałów, najwięcej ze wszystkich drużyn biorących udział w turnieju w Rosji. Analitycy LVBet oceniają, że istnieje duże prawdopodobieństwo, że w tym spotkaniu obie drużyny zdobędą przynajmniej po jednej bramce (kurs 1.75).

Najszczelniejszą defensywę mają drużyny Brazylii i Urugwaju, które dały sobie wbić w czterech meczach zaledwie jednego gola. Ćwierćfinałowi przeciwnicy Urugwaju – Francuzi, stracili cztery bramki. Powyżej 2,5 goli w tym meczu– 2.55. Poniżej 1,5 gola – 2.50.

W sobotę zmierzą się drużyny Anglii i Szwecji. Obie reprezentacje są w czołówce przyznanych im rzutów karnych. Anglikom arbitrzy przyznali 3 jedenastki, a ich rywalom 2. Bukmacherzy za podyktowanego karnego w tym spotkaniu płacą – 2.40, brak jedenastki – 1.52. Kurs za jedenastkę w  pierwszej połowie tego meczu wynosi – 4.25, brak – 1.17.