Wisła Kraków za burtą. Puchar Polski ponownie zaskoczył!

25.09.2019

Na tym etapie nie ma już słabych drużyn. Brzmi trochę prześmiewczo, ale taki slogan mogą użyć niektóre ekipy po zakończeniu fazy 1/32 finału Pucharu Polski. W środę oczy kibiców skierowane były na rywalizację Błękitni Stargard z Wisłą Kraków. Dość niespodziewanie, zespół z ekstraklasy pożegnał się już z pucharem!

Na mecz z klubem grającym w II lidze Wisła wyszła oczywiście w nieco innej jedenastce, niż przeważnie występuje w ekstraklasie. Biorąc pod uwagę ostatnią rywalizację z Wisłą Płock, tylko Vullnet Basha i Rafał Janicki zachowali miejsce w składzie. Gra tzw. „drugim garniturem” dała się we znaki drużynie z Krakowa. Błekitni Stargard wyszli na prowadzenie w 26. minucie po strzelonym rzucie karnym.

Na odpowiedź „Białej Gwiazdy” musieliśmy czekać aż do 79. minuty. Gola strzelił Michał Mak. Dość niespodziewanie, ostatni głos należał do gospodarzy. Po raz kolejny jedenastkę wykorzystał Wojciech Fadecki, gwarantując tym samym sensacyjny awans niżej notowanej ekipie.

W najciekawszym spotkaniu 1/32 Pucharu Polski Cracovia wygrała na własnym obiekcie z Jagiellonią Białystok 4-2. Kibice, którzy zdecydowali się obserwować środowe starcie tych drużyn z pewnością nie żałują swoich decyzji. Sześć goli, niewykorzystany karny Filipa Piszczka i sześć żółtych kartek. Hit tej kolejki pucharu nie zawiódł.

W dalszej fazie turnieju gra również Rekord Bielsko-Biała. Klub ze śląska wygrał z Concordią Elbląg 2-1. Dlaczego wspominamy o tej rywalizacji? Tuż przed meczem głośno było w mediach o wyjątkowym pośpiechu gości, którzy z obawy na drogę powrotną, chcieli przełożyć spotkanie na godzinę 14:30. Wszystko za sprawą pociągu, który miał klub z Elbląga o 18:32. Gospodarze nie poszli jednak rywalom na rękę, więc mecz zaczął się o 16:00. Gracze Concordii najprawdopodobniej zdążyli na transport, gdyż w 92. minucie rywalizacji zwycięskiego gola strzelił Rekord. Dodatkowo w ostatnich kilku minutach starcia zawodnicy gości zobaczyli aż trzy czerwone kartki. My nic nie sugerujemy.

Wszystkie wyniki środowych rywalizacji można zobaczyć na grafikach umieszczonych przez twitterowy profil Totolotka.

Kiedy nastąpi losowanie kolejnej rundy? Najprawdopodobniej będzie to 27 września godzina 12:00. Transmisję z siedziby PZPN będzie można oglądać na Youtube, a dokładniej na kanale „Łączy nas piłka”.

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO500 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!