Nenad Bjelica: „Legia jest numerem jeden, Lech ma walczyć o podium”

27.09.2019

Choć Nenad Bjelica nie pracuje już w Polsce od dwóch lat, Chorwat wciąż chętnie się wypowiada na temat tutejszego futbolu. W wywiadzie Izy Koprowiak z “Przeglądu Sportowego” powiedział między innymi, czym się różni praca w Dinamie od pracy w Lechu.

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO530 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!

Nenad Bjelica pracuje w klubie ze stolicy Chorwacji od dwóch lat, a już ma na koncie sukcesy. W ubiegłym sezonie zdobył mistrzostwo kraju, a obecnie z powodzeniem radzi sobie w Lidze Mistrzów. Jego podopieczni zaskoczyli piłkarski świat i pokonali Atalantę Bergamo aż 4:0.

Gdy Chorwat pracował w Lechu, takie wyniki były w sferze marzeń. Trener Dinama uważa, że została nałożona na niego zbyt duża presja zarówno ze strony władz klubu, jak i kibiców.

W Lechu presja kibiców jest dużo za duża. Oczekują zbyt wiele, bo Lech nie ma takich możliwości jak my. W Polsce Legia jest numerem jeden, a Lech ma walczyć z Jagiellonią, z innymi zespołami o miejsce na podium. Ale jeśli na początku sezonu się słyszy: „Musi być mistrzostwo”, to wytwarza to naprawdę duży nacisk. – powiedział w rozmowie dla “Przeglądu Sportowego”.

Lech od pewnego czasu coraz bardziej konsekwentnie stawia na młodzież. Według byłego trenera, obecna strategia wymaga jednak czasu.

Nie można od nich oczekiwać, że od razu będą stanowić o jego sile. Lech nie może walczyć o tytuł w oparciu o wchodzących wychowanków. Zrobiliśmy tak z Jóźwiakiem, z Gumnym. Teraz są bardzo ważni dla Lecha, mogą już stanowić o jego sile, ale nie wtedy, kiedy mieli 17–18 lat. Tak jak teraz nie można oczekiwać od Tomczyka, Puchacza, Skrzypczaka, że będą ciągnąć drużynę. – podkreślił Nenad Bjelica.

Chorwat jednak wierzy w rozwój młodych zawodników. Uważa że obecnie celem Lecha powinna być czołowa czwórka. Dopiero w przyszłym sezonie zespół napędzany przez młode talenty powinien spróbować powalczyć o mistrzostwo.

Fot. YouTube

 Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO530 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!

typy dnia
kurs 1.85
Girona - Granada
Każda drużyna powyżej 2.5 rzutów rożnych w meczu
TAK
kurs 1.77
Legia Warszawa - Zagłębie Lubin
Obie strzelą gola
TAK
kurs 2.91
Real Madryt - Betis Sewilla
Podwójna szansa Betis
X2