Ostatnia aktualizacja 15 lipca, 2020 o 21:33
kurs 2.00
Mistrzostwa Świata 2018
Francja - Urugwaj (I połowa)
X

Dwa gole Edinsona Cavaniego przeciwko Portugalii (2:1) dały reprezentacji Urugwaju przepustkę do ćwierćfinału. Występ napastnika Paris Saint-Germain w spotkaniu z Francją jest jednak mocno wątpliwy. Selekcjoner Oscar Tabarez nie tylko musi znaleźć jego zastępcę, ale także opracować skuteczną taktykę, która ograniczy swobodę działania ofensywnym zawodnikom rywala.

Urugwaj za dotychczasowe mecze zbiera pochlebne opinie i pochwały. Solidna defensywa zespołu z Ameryki Południowej w czterech meczach straciła zaledwie jedną bramkę. W grupie: po 1:0 z Arabią Saudyjską i Egiptem oraz 3:0 z Rosją. W 1/8 finału pokonali 2:1 Portugalię, tracąc pierwszą bramkę w turnieju po uderzeniu głową Pepe. Mimo wygranej na monolicie, jaki stanowi obrona Urugwaju, pokazała się pierwsza rysa. Gdy w końcówce meczu aktualni mistrzowie Europy przycisnęli, drużyna Tabareza miała spore problemy.

Dobrze funkcjonująca maszyna zaczęła szwankować od 74. minuty, gdy boisko z powodu urazu musiał opuścić Cavani. Kontuzja okazała się na tyle groźna, że napastnik nie trenuje z drużyną, a jego występ od pierwszej minuty jest praktycznie niemożliwy. Jego miejsce w wyjściowej jedenastce ma zająć ktoś z dwójki: Cristhian Stuani – Maximiliano Gomez.

Francja i Urugwaj w praktyce

Podobnych problemów nie ma selekcjoner Didier Deschamps. Kadra Francji jest na tyle szeroka i wyrównana, że nieobecność jednego piłkarza, nie powinna wpłynąć na postawę zespołu. Z Urugwajem nie zagra pauzujący za kartki Blaise Matuidi, a w jego miejsce szykowany jest pomocnik Monaco Thomas Lemar. „Trójkolorowi” liczą w tym spotkaniu na trzech muszkieterów: Kyliana Mbappe, Antoine Griezmanna  i Oliviera Girouda. – Bardzo się cieszę, że zagramy z Urugwajem. W tym zespole gra wielu moich przyjaciół, ten kraj jest dla mnie jak druga ojczyzna. Diego Godin jest ojcem chrzestnym mojej córeczki. Gdyby nie on, odszedłbym do Barcelony – mówi Griezmann. W piątek nie będzie jednak żadnych sentymentów.

Według bukmacherów faworytem spotkania jest Francja (kurs 2.00), za końcowy sukces Urugwaju można zyskać zdecydowanie więcej (kurs 4.60). Analitycy LVBet uważają, że w meczu – mimo niezłej defensywy drużyny z Ameryki Południowej, padną przynajmniej dwie bramki. 1.53 – powyżej 1,5 gola w spotkaniu. Według nas można spróbować zagrać remis do przerwy (kurs 2.00) w totolotek.pl, albo końcowy sukces Francji, której możliwości wydają się jednak nieco większe, niż Urugwaju.