Dariusz Dudek wraca do byłego klubu

30.09.2019

Dwa razy nie wchodzi się do tej samej rzeki? To nie jest na pewno motto życiowe Dariusza Dudka. Trener wczoraj wrócił do Zagłębia Sosnowiec, które prowadził jeszcze całkiem niedawno.

Sosnowiec był pierwszym miejscem, w którym Dariusz Dudek pracował jako pierwszy trener. Wcześniej był asystentem Mariusza Rumaka w Niecieczy i Śląsku, a także Marcina Brosza w Piaście i Odrze Wodzisław. W swoim pierwszym sezonie w Zagłębiu, awansował z klubem do ekstraklasy. Po zaledwie jednym zwycięstwie w jedenastu meczach, były piłkarz Legii pożegnał się z posadą.

Zagłębie Sosnowiec od początku sezonu prezentuje się poniżej oczekiwań w I lidze. Klub zajmuje dopiero 15. miejsce w lidze, tuż nad strefą spadkową. W związku ze słabymi wynikami, pracę stracił Radosław Mroczkowski i tymczasowo zastąpił go asystent, Martin Farkas.

Teraz klub podjął decyzję, aby zatrudnić szkoleniowca, który wcześniej wywalczył awans do ekstraklasy. Ostatni sezon był w wykonaniu Dariusza Dudka jednak niezbyt udany. Po zwolnieniu z Zagłębia, objął on GKS Katowice. Chociaż klub wiązał z tym ruchem spore nadzieje, finalnie się zawiódł. Gieksa bowiem po słabym sezonie opuściła szeregi pierwszoligowców.

Dariusz Dudek ponownie zadebiutuje w roli pierwszego trenera Zagłębia w najbliższą sobotę. Rywalem zespołu z Sosnowca będzie Sandecja Nowy Sącz.

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO530 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!