Kolejny reprezentant wypadł z październikowego zgrupowania. Jerzy Brzęczek wybrał zastępcę!

02.10.2019

Zgrupowanie na październikowe mecze jeszcze się nie rozpoczęło, a Jerzy Brzęczek już nie będzie mógł skorzystać z dwóch zawodników. Tym razem do listy kontuzjowanych dołączył Karol Linetty. Piłkarz Sampdorii nabawił się urazu podczas wtorkowego treningu w klubie. 

Informacje o problemach pomocnikach podał portal „Łączy nas piłka”. Linetty doznał kontuzji mięśnia przywodziciela. Dla Karola jest to trudna sytuacja, gdyż piłkarz włoskiej ekipy nie mógł liczyć na grę u Jerzego Brzęczka w eliminacjach do EURO. 24-latek jest regularnie powoływany do kadry, ale selekcjoner nie korzysta z zawodnika. Wystarczy powiedzieć, że ostatnie spotkanie Karol Linetty rozegrał 14 października 2018 roku. Była to rywalizacja z reprezentacją Włoch w ramach Ligi Narodów.

Pomocnik Sampdorii mógł mieć po cichu nadzieję, że w październikowych meczach Jerzy Brzęczek pozwoli choć przez chwilę zagrać zawodnikowi w jednym ze spotkań. Kadra naszego kraju zagra bowiem z Łotwą oraz Macedonią Północną, czyli teoretycznie z najsłabszymi rywalami w grupie.

Linetty’ego zastąpi w kadrze Dominik Furman z Wisły Płock. 27-latek w obecnym sezonie ekstraklasy strzelił trzy bramki dla „Nafciarzy”. Były gracz m.in. Legii jest oczywiście podstawowym zawodnikiem swojego zespołu.

Warto pamiętać, że jest to kolejna kontuzja w szeregach „Biało-Czerwonych”. Wcześniej również uraz mięśnia przywodziciela wykluczył Dawida Kownackiego. W tym przypadku Jerzy Brzęczek nie powołał za napastnika innego piłkarza.

 Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO530 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!