Komunikat jest jasny. Jerzy Brzęczek nie musi martwić się o swoje stanowisko
03.10.2019

Po słabych wynikach i jeszcze gorszej grze we wrześniowych spotkaniach reprezentacji, pojawiły się głosy, sugerujące, iż to może właściwy moment, by wprowadzić zmianę w polskiej kadrze. Mowa oczywiście o stanowisko selekcjonera. Zebrała się duża grupa osób nawołujących do zwolnienia Jerzego Brzęczka. Trener “Biało-Czerwonych” nie musi martwić się o swoją przyszłość. Jasny komunikat wydał bowiem Zbigniew Boniek, prezes PZPN.

Cel Jerzego Brzęczka w reprezentacji Polski był jasny – awans na EURO 2020. Były trener Wisły Płock jest na dobrej drodze, by wywiązać się z tego zadania. Polska zajmuje pierwszą lokatę w grupie G, mając dwa punkty przewagi nad Słowenią. Kibice czy eksperci podają w wątpliwość, czy sam awans cokolwiek zmieni w kadrze. Wiele osób boi się, iż na Euro czekają nas trzy mecze – otwarcia, o wszystko i o honor.

Na całkowite wsparcie Jerzy Brzęczek może liczyć od prezesa PZPN. W rozmowie dla “Przeglądu Sportowego”, Zbigniew Boniek stwierdził, iż nie ma matu zwolnienia selekcjonera – Nie mam w zwyczaju wpadać w histerię. Temat zwolnienia nie istnieje. Mamy swoje problemy i od nich nie uciekamy. Szukamy rozwiązania, ale nie jest nim wyrzucenie trenera. Wierzę w proces, a nie gwałtowną zmianę.

Spory szum w mediach wywołała wypowiedź Roberta Lewandowskiego po meczu z Austrią. Kapitan naszej reprezentacji dał do zrozumienia, iż w kadrze jest sporo problemów. Według Zbigniewa Bońka piłkarz nie do końca powinien publicznie wypowiadać się w taki sposób – To kapitalny piłkarz i fajny człowiek. Jako kapitan musi sobie zdawać sprawę, że takie wypowiedzi odbiją się szerokim echem. Przy jego statusie zawsze będzie szum. Przy czym nie twierdzę, że Robert nie ma racji, ale chodzi o pewną strategię. Czy nie lepiej wyrazić takie zdanie w swoim gronie? 

Już w październiku nasza reprezentacja rozegra dwa eliminacyjne mecze. Najpierw “Biało-Czerwoni” zmierzą się na wyjeździe z Łotwą, a następnie rozegrają spotkanie na PGE Narodowy z Macedonią Północną.

 Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO530 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!