Dijon – Strasbourg. Typy, kursy

02.10.2019
Ostatnia aktualizacja 4 października, 2019 o 16:14

Dijon – Strasbourg. Typy, kursy i ciekawostki to wszystko co trzeba wiedzieć przed typowaniem tego meczu. Obie ekipy wygrały swoje poprzednie spotkania i mają chrapkę na przedłużenie serii.

Gospodarze dopiero w ubiegły weekend poznali smak zwycięstwa w tym sezonie. Komplet punktów wywieziony z trudnego terenu w Reims to dobry omen na kolejne mecze. Wcześniej drużyna Stephane Jobarda przegrała 5 meczów i dwa zremisowała, strzelając w 7 meczach ledwie 2 gole. Dijon zagrało w Reims bardzo agresywnie, goście popełnili 21 fauli i odwrócili wynik meczu bo po 17 minutach przegrywali 1-0. Trzeba też pochwalić włodarzy Dijon, że wytrzymali ciśnienie i nie doszło do nerwowych ruchów związanych z pozycją trenera. Jeśli gracze z Burgundii chcą uniknąć stresów pod koniec sezonu to muszą zacząć punktować seriami. Przypomnijmy, że poprzedni sezon to utrzymanie w dramatycznych okolicznościach po barażach z Lens. W letnim okienku klub spieniężył najlepszych graczy ale w zamian nie przyszły wzmocnienia. To może być kolejny ciężki sezon dla klubu z wschodniej Francji, póki co Dijon to czerwona latarnia ligi.

Gościem sobotniego meczu będzie drużyna Strasbourga, która zajmuje 13 miejsce w tabeli. Warto zaznaczyć, że drużyna znad Renu jest w tym sezonie mocna u siebie ale nie najlepiej spisuje się na wyjazdach. Bilans meczów domowych to 2 zwycięstwa, 2 remisy i 1 porażka. Na wyjazdach tylko 1 pkt. w 3 meczach. Strasbourg miał krótką przerwę letnią bowiem grał w eliminacjach do Ligi Europy. W poprzednim sezonie „Le Racing” wygrał Puchar Ligi co zaowocowało występem w pucharach. Awansować do grupy Ligi Europy się nie udało, na drodze stanął Eintracht Frankfurt. Czy to zagęszczenie meczów może spowodować ubytki kondycyjne w trakcie sezonu? Niewykluczone.

Historia meczów pomiędzy tymi zespołami jest dość wyrównana. W ostatnim starciu górą był Dijon. W maju tego roku, u siebie, przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść dopiero w 93 minucie i wygrali 2-1. Co ciekawe pod koniec tamtego sezonu Dijon miało u siebie serię 4 kolejnych zwycięstw. Na początku tej kampanii tendencja się odwróciła i gracze z „miasta musztardy” notują 4 mecze bez wygranej u siebie. Czy w sobotę wreszcie się przełamią?

Dijon – Strasbourg | Typ: Remis @ 3.1

Dijon – Strasbourg | Typ: Powyżej 8,5 rożnego @ 1,7

 

BETFAN to bukmacher, gdzie przy minimum 2 zdarzeniach i kursie 2,00 możemy zagrać kupon bez podatku. Nie macie jeszcze tam konta? Załóżcie je z kodem rejestracji GRAMGRUBO z TEGO LINKU!