Wygrana nie pomogła. Milan wyznaczył już nowego trenera?

07.10.2019

Ostatnie wygrana Milanu przeciwko Genoi nie sprawiła, że plotki na temat Marco Giampaolo nagle ustały. Włoski trener nadal znajduje się pod wielka presją, a jego dni w Mediolanie wydają się być policzone.

„Rossoneri” znajdują się obecnie na 13 pozycji w Serie A po zwycięstwach w zaledwie trzech spotkaniach tego sezonu. Takie wyniki dość szybko sprowokowały falę doniesień na temat zwolnienia aktualnego szkoleniowca. Pierwotnie jego miejsce miał zająć Gennaru Gattuso, ale obecnie kto inny znajduje się na liście życzeń władz klubu.

Według „Gazzetta dello Sport” i „Corriere dello Sport”, Milan stara się nie tylko uzgodnić osobisty kontrakt z Luciano Spallettim, ale także ustalić warunki zerwanie przez niego umowy z Interem. Pomimo zwolnienia, 60-latek nadal posiada ważny kontrakt do 2021 roku i włoski klub wypłaca mu wynagrodzenie. Takie rozwiązanie z pewnością byłoby na rękę dla „Nerazzurri”, którzy nie musieliby dłużej opłacać dwóch trenerów.

Dla Włocha byłaby to kolejna praca w uznanym włoskim zespole. Przed przyjęciem propozycji z Interu, Spalletti aż dwukrotnie prowadził Romę, dla której aż dwa razy zdobył Puchar Włoch. Milan to jednak zupełnie inna para kaloszy ze względu na ostatnie problemy tego klubu. Może się jednak wydawać, że doświadczony szkoleniowiec będzie idealną osoba, aby sobie z tym poradzić.

 Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO530 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!