Jacek Zieliński nie jest już trenerem Arki

08.10.2019

To już potwierdzone – Jacek Zieliński nie jest już trenerem Arki Gdynia. Szkoleniowiec spędził w klubie prawie pół roku. O decyzji przesądziły zapewne niezbyt udane wyniki Arkowców w tym sezonie.

Jacek Zieliński trafił do Gdyni w połowie kwietnia. Zastąpił na tym stanowisku Zbigniewa Smółkę, który prowadził zespół od początku ubiegłego sezonu. Wyniki Arki były jednak dalekie od zadowalających, stając się jednym z głównych kandydatów do spadku.

Arkowcy pod wodzą Zielińskiego zaliczyli jednak udany koniec sezonu i udało im się pozostać w ekstraklasie. Obecne rozgrywki klub zaczął jednak nie najlepiej. Pierwsze zwycięstwo Arki miało miejsce dopiero w siódmej kolejki. To była zresztą jedna z dwóch wygranych zespołu w tym sezonie.

Wydawało się, że pokonanie Górnika i ŁKS-u daje nadzieję na lepszy czas w Gdyni. Drużyna jednak uległa w Pucharze Polski z czerwoną latarnią I ligi, Odrą Opole. W poprzedniej kolejce oprawcą Arki okazała się Wisła Płock, która wygrała aż 4:1. Po tym wyniku zdecydowano się na pożegnanie dotychczasowego trenera.

Kto będzie następcą Jacka Zielińskiego? Sporo mówi się o Wojciechu Stawowym. Zanim jednak poznamy nazwisko stałego szkoleniowca Arki, obowiązki trenera będzie pełnić Daniel Myśliwiec, dotychczasowy asystent.

 Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO530 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!