14-latek obrażany na tle rasowym. Skandal w Rzeszowie oraz Dębicy

11.10.2019

Rasizm na piłkarskich boiskach niestety dopadł i nasze środowisko. Dość boleśnie przekonał się o tym Wesley Omuru, który został obrażany na tle rasowym między innymi przez kibiców Resovii Rzeszów oraz trenera DAP Dębica.

Niestety ta sytuacja dotyczy 14-letniego zawodnika występującego w juniorskiej drużynie Stali Rzeszów. To w jego stronę z trybun bądź ławki rezerwowych drużyny przeciwnej kierowane zostały obraźliwe słowa, między innymi takie jak „spalił czarny”.

– Klub wyraża zdegustowanie i jednoznacznie potępia zachowania, jakie miały miejsce podczas meczów naszej drużyny juniora młodszego, w ramach rozgrywek B1 Junior Młodszy „gr. A” Grupa 1 przeciwko Resovii Rzeszów i DAP Dębica. Jesteśmy przerażeni tym, co spotyka naszego zawodnika Wesleya Omuru ze strony niektórych osób, (w tym rodziców pojawiających się w roli kibiców na meczach juniorów Resovii Rzeszów i trenera klubu z Dębicy) – czytamy w oświadczeniu Stali Rzeszów.

Sprawą zajmuje się już podkarpackie związek piłki nożnej. Co najgorsze, w tych okrzykach uczestniczyli rodzice piłkarzy przeciwnych drużyn. Podobna sytuacja miała już miejsce w pierwszym meczu Stali z DAP Dębica, kiedy to Wesleya obrażał w ten sposób zawodnik dębickiego klubu. Wówczas jednak arbiter tamtego meczu nie usłyszał tych słów i sprawa rozeszła się po kościach.

Między innymi powyższy materiał wideo jest żenujący. Rozumiemy, że futbol to wielkie emocje, ale musimy pamiętać, że to dopiero nastolatek, w dodatku z innego kraju. Szokuje w tym wszystkim udział także rodziców, którzy z poziomu trybun dają niezbyt dobry przykład swoim pociechom.

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO530 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!