Brak wygranego meczu i awans na Euro? Jesteśmy świadkami parodii, która zabija futbol

12.10.2019

„Kiedyś to było”, można by rzecz, wspominając czasy, w których eliminacje do turniejów finałowych – czy to Euro, czy mundiali – dla wielu reprezentacji same w sobie wydawały się walką o życie. Przejście tego etapu graniczyło z cudem, ale tak właśnie powinno być – w końcu na turnieju głównym powinna być sama elita.

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO530 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!

Niestety w ostatnich latach widzimy przykry trend powiększania turniejów. Spada przez to ich poziom (przynajmniej na podatkowym etapie), ale UEFA i FIFA się cieszą, bo więcej zarabiają. Powoli zaczynają jednak dziać się rzeczy, których w piłce po prostu nie chcemy.

Idealnym przykładem jest Polska, która jeszcze przed obecnym zgrupowaniem mogła przegrać resztę meczów eliminacyjnych, co i tak dałoby jej miejsce w barażach. Co by jednak nie mówić, podopieczni Brzęczka jak na razie wygrywają mecze i liderują w grupie. Absurdów jest więcej.

Okazuje się, że uczestnikiem barażów o EURO2020 może zostać nawet Bułgaria, która do tej pory… nie wygrała żadnego z sześciu spotkań. „Lwy” z dorobkiem trzech punktów zajmują ostatnie miejsce w grupie A, jednak gdyby eliminacje zakończyły się w tym momencie, ci i tak mieliby okazję bić się o turniej główny. Wszystko przez to, że uczestników baraży wybiera się na podstawie Ligi Narodów, a nie trwających eliminacji…

Nie da się ukryć, że to, co się dzieje, jest po prostu niesmaczne. Patrząc z perspektywy czasu, lepiej było, kiedy narzekaliśmy, że niemal niemożliwe jest dostanie się na turniej główny. Obecnie trzeba naprawdę bardzo się postarać, żeby na niego NIE pojechać.

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO530 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!