Wojciech Szczęsny przedłuży swoją umowę z Juventusem?!

17.10.2019

Nikt w Turynie nie ma obecnie wątpliwości, że numerem jeden między słupkami „Starej Damy” jest Wojciech Szczęsny. Polski bramkarz wypracował sobie tę rolę odpowiednią pracą oraz cierpliwością. Włoski klub jest zadowolony z postawy 29-latka, dlatego poważnie myśli o przedłużeniu umowy z zawodnikiem.

Przechodząc w 2017 roku do wielokrotnego mistrza kraju, Wojciech Szczęsny musiał przygotować się na walkę o wyjściowy plac. Prowadzący w tym czasie zespół Massimiliano Allegri odpowiednio rotował na tej pozycji, dzieląc występy między Polakiem, a Buffonem. Po odejściu doświadczonego Włocha do PSG, Szczęsny otrzymał rolę pierwszego bramkarza.

Po powrocie Gianluigiego do Turynu, sytuacja nie uległa zmianie. 41-latek wystąpił w dwóch ligowych meczach, natomiast wszystkie inne spotkania tego sezonu przypadły dla Wojtka. Zarówno sztab szkoleniowy, jak i zarząd Juventusu są zadowoleni z pracy Szczęsnego. Według informacji Romeo Agrestiego, klub planuje zaproponować bramkarzowi nową umowę, która obowiązywać będzie do 2024 roku.

Można przypuszczać, że obie strony szybko dojdą do porozumienia w sprawie kontraktu. Wojciech Szczęsny jest zadowolony ze swojego pobytu w Turynie, więc zapewne bez większych problemów złoży podpis na umowie. Jak dodał włoski dziennikarz, 29-latek może liczyć na niewielki wzrost obecnego wynagrodzenia. Trudno jednak mówić na tę chwilę o konkretnych zarobkach.

Fot. YouTube

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO530 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!