Kiedy nowy selekcjoner? Boniek podał datę

08.07.2018
Ostatnia aktualizacja 11 lipca, 2018 o 14:51

W niedzielę wieczorem Zbigniew Boniek zamieścił na Twitterze wpis, w którym wyjawił kiedy poznamy nazwisko następcy Adama Nawałki. Nowy selekcjoner reprezentacji Polski ma zostać zaprezentowany pod koniec lipca.

3 lipca, na konferencji prasowej, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej poinformował, że umowa z Nawałką nie zostanie przedłużona. Stwierdził również, że nie myślał jeszcze o następcy – Nie jestem człowiekiem, który pracuje na dwóch frontach. Do dnia dzisiejszego byłem związany z Adamem Nawałką i w ogóle nie myślałem o jego następcy. Podobna sytuacja miała miejsce, gdy żegnałem się z Waldemarem Fornalikiem – powiedział Boniek.

Jeszcze nic nie wiadomo.

Dodał, że musi odpocząć po mistrzostwach i wybiera się na urlop. – W tej chwili nie jestem zdecydowany, w którą stronę pójdziemy. Zamierzam przez tydzień od tego wszystkiego odpocząć. Mogę uspokoić, że będę kierował się doświadczeniem i intuicją jeśli chodzi o wybór nowego selekcjonera. Nie ograniczam się do tego, że ma być to trener z Polski, czy z zagranicy. Musi to być trener, który ma jakąkolwiek koncepcję – zapowiedział prezes PZPN.

W niedzielę wieczorem Boniek zamieścił wpis na Twitterze: „Chyba 23 lub 24 lipca odbędzie sie prezentacja i pierwsza konferencja nowego Selekcjonera.”


Według dziennika „La Gazzetta dello Sport ” głównymi kandydatami do objęcia posady selekcjonera reprezentacji są Włosi. Były selekcjoner Albanii: Gianni De Biasi oraz Cesare Prandelli, który z reprezentacją Włoch zdobył srebrny medal na Euro 2012 oraz poprowadził ją podczas mistrzostwach świata w Brazylii cztery lata temu. Komentator Polsatu Mateusz Borek wśród kandydatów do prowadzenia biało-czerwonych widzi Srecko Katanca. Padają również nazwiska Serba Sinisy Mihajlovicia i Michała Probierza.