Metz – Nantes. Typy, kursy

16.10.2019
Ostatnia aktualizacja 18 października, 2019 o 16:26

Gdyby spojrzeć na tabelę i zasłonić nazwy obu klubów, to można by dojść do wniosku, że zmierzą się tutaj drużyny pokroju Lyonu i Metz. I byłaby to połowiczna prawda, bowiem Metz zagra w tym meczu, jednak ich rywalem będzie rewelacja sezonu, czyli Nantes. Czy goście tego spotkania utrzymają się w czubie tabeli? Metz – Nantes: typy i kursy do tego meczu znajdziesz w tym tekście.

Metz – Nantes  (sobota, 20:00)

Nantes spisuje się w tym sezonie znakomicie. Zespół Christiana Gourcuffa ma bilans 6-1-2 i zajmuje drugie miejsce w tabeli. Metz na przeciwnym biegunie – zajmuje ostatnie 20 miejsce i jest „czerwoną latarnią” Ligue 1. Ale pozycja w tabeli może być ,myląca biorąc pod uwagę, że 11 w tabeli Amiens ma ledwie 3 pkt. więcej. Tabela ligi francuskiej ,póki co, jest płaska jak stół.

Metz dwa tygodnie temu zagrało całkiem niezły mecz w Bretanii. Stworzyli sobie sporo sytuacji bramkowych, częściej mieli piłkę ale nie miało to przełożenia na konto bramkowe. Ostatecznie mecz skończył się porażką 2-0. Problemem drużyny Vincenta Hognona zdaje się być stabilizacja formy. Zawodnicy Metz potrafią wygrać 3-0 z Monaco a następnie przegrać 3-0 z Angers. Nadzieje daje przede wszystkim dyspozycja Habiba Diallo. Senegalczyk trafił już 6 razy i jest w czołówce klasyfikacji strzelców. Jeśli tak dalej pójdzie to Metz może liczyć na zastrzyk gotówki. Diallo ma 24 lata i transfer do silniejszego zespołu jest jak najbardziej jest możliwy. Jeśli Metz ustabilizuje formę i będzie regularnie punktować to utrzymanie w tym sezonie jest celem możliwym do zrealizowania.

Kanarki spisują się znacznie powyżej oczekiwań. Zajmują drugie miejsce w tabeli i mają tylko 2 pkt. straty do liderującego PSG. W poprzedniej kolejce Nantes wygrało u siebie,trudny mecz z Nice, wygrywając 1-0 po bramce z końcówki Mosesa Simona. Jednak kluczowym czynnikiem, który pozwala drużynie Gourcuffa solidnie punktować jest świetna gra w obronie. Nantes straciło tylko 5 bramek w 9 meczach, co jest wynikiem imponującym. Co ciekawe – 5 z 6 wygranych meczów to zwycięstwa 1-0. Duża w tym zasługa odradzającego się Albana Lafonta. 20 letni golkiper, którego bardzo szybko obwieszczono gwiazdą, odbił się od Fiorentiny gdzie po prostu zawiódł i jest wypożyczony do Nantes, do końca sezonu 20/21. Jeśli chodzi o ciekawych zawodników w przednich formacjach to z pewnością trzeba zwrócić uwagę na Ludovica Blasa, Kalifę Coulibaly czy kapitana zespołu- Abdoulaye Toure.

W historii meczów pomiędzy tymi zespołami często padały remisy. Przewiduję i tym razem wyrównane spotkanie.

Metz – Nantes | X @ 2.98

Metz – Nantes | Metz nie strzeli @ 2.6