Milan – Lecce. Typy, kursy

16.10.2019
Ostatnia aktualizacja 21 października, 2019 o 16:32

Ogromny kryzys, w jakim obecnie znajduje się Milan, nie jest do pozazdroszczenia.  Ekipa z Mediolanu pragnie wrócić do europejskiej elity, jednak co roku jest o to niezmiernie ciężko. Czy w meczu z beniaminkiem uda się zainkasować trzy punkty? Milan – Lecce: typy i kursy do tego spotkania znajdziesz w tym tekście.

Milan – Lecce (niedziela, 20:45)

W Milanie sytuacja typowa dla tego klubu w ostatnich latach – burzliwa. Posadę trenera stracił zatrudniony przed sezonem Marco Giampaolo, a nowym szkoleniowcem został Stefano Pioli, co zupełnie nie ucieszyło kibiców Rossonerich, którzy liczyli na Luciano Spallettiego. Mediolańczycy zajmują dopiero jedenaste miejsce w tabeli wygrywając trzy mecze i aż cztery przegrywając. Bilans bramek ujemny – sześć goli strzelonych, dziewięć straconych. Bardzo słaba, toporna gra, mało wykreowanych sytuacji (dwa dotychczasowe gole Krzysztofa Piątka zostały zdobyte z rzutów karnych). Rossoneri to zespół, który jest jednym z najgorszych na własnym boisku – zwycięstwo i dwie porażki to czwarty od końca wynik w tym sezonie.

Lecce, choć zajmuje osiemnaste miejsce, a więc w strefie spadkowej, to nie jest typowym chłopcem do bicia. Oprócz pogromu z pierwszej kolejki z Interem 0:4, beniaminek naprawdę dzielnie stawiał czoła przeciwnikom. Co ciekawe, oba zwycięstwa odniesione przez Lecce miały miejsce na wyjazdach, gdzie pokonali SPAL, a więc rywala w walce o utrzymanie czy zdecydowanie wyżej notowane Torino. Ogromna w tym zasługa Marco Mancosu, który zdobył już cztery gole w tym sezonie, czyli więcej niż połowę dorobku swojej drużyny.

Milan lubi grać z Lecce. Wygrał on osiem ostatnich domowych spotkań z tym przeciwnikiem, a w sześciu z tych spotkań wygrywał nie tylko na koniec, ale również i do przerwy, a w pięciu z nich zachował czyste konto.

Bez wątpienia nie powinniśmy spodziewać się wybitnego widowiska z dużą liczbą goli. Obie drużyny nie są najbardziej skutecznymi w tym sezonie, a przecież Pioli w tak krótkim czasie nie zdąży odmienić obrazu gry Milanu, jednak skromnie to właśnie Rossoneri powinni wygrać ten mecz.

Milan – Lecce | Typ: zwycięzca meczu – Milan @ 1,4

Milan – Lecce | Typ: poniżej 2,5 gola @ 2,03