Combate Americas. Typy, kursy

16.10.2019
Ostatnia aktualizacja 18 października, 2019 o 17:54

Po raz kolejny wytypujemy galę latynoamerykańskiej federacji Combate, która w sobotę powraca do meksykańskiego Monterrey. Karta walk w naszym odczuciu jest dość przeciętna, jednak w oko wpadło nam jeden pojedynek w kategorii półśredniej. Weteran Bellatora Fernando Gonzalez Trevino (4-2) spotka się ze znanym z występów dla UFC Meksykaninem Alvaro Herrerą (9-7).

Fernando Gonzalez Trevino – Alvaro Herrera

Zaczynając od Trevino to reprezentant American Kickboxing Academy ma na koncie ponad 100 walk amatorskich w boksie, który jest jego płaszczyzną docelową. Potrafi jednak również wygrywać przez poddania, co udowodnił w ostatnim pojedynku z Juanem Ramosem na Combate 35 w kwietniu tego roku, wygrywając w pierwszej rundzie przez duszenie zza pleców. 32-letni zawodnik zawodową karierę w MMA rozpoczął od czterech stoczonych walk w Bellatorze (odniósł trzy zwycięstwa).

Rezydujący w Guadalajarze Herrera to uczestnik drugiego sezonu latynoskiego „The Ultimate Fightera”, gdzie odpadł w pierwszej rundzie. Dostał jednak szansę od UFC, wykorzystując debiut maksymalnie najlepiej jak się dało – znokautował bowiem w 30 sekund Panamczyka Vernona Ramosa. Herrera przegrał jednak trzy kolejne walki dla hegemona świata MMA, należy podkreślić jednak, że jego rywale byli naprawdę mocni. W Combate bił się już w marcu – przegrał wówczas przez nokaut z rąk Hiszpana Ignacio Capelli.

Stawiam na przełamanie Herrery w tym pojedynku. Meksykanin wydaje się być wszechstronniejszym zawodnikiem od Gonzaleza Trevino, który bazuje głównie na swoim boksie. Jeśli Herrera będzie pilnował wątroby, to powinien ugrać ten pojedynek na swoją korzyść. Miejscowy fighter musi się w tym pojedynku odbić po serii czterech przegranych, piąta bowiem praktycznie eliminuje go z poważnych wyzwań w mieszanych sztukach walki.

Gonzalez Trevino – Herrera | Typ: Herrera @ 2,13