To może być dobry mecz dla Mbappe

09.07.2018
Ostatnia aktualizacja 15 lipca, 2020 o 21:33
kurs 3.10
Mistrzostwa Świata
Kylian Mbappe (strzeli gola)
1

Bieg 80 metrów przez boisko z prędkością 38 km na godzinę. Tak wyglądał rajd Kyliana Mbappe w meczu z Argentyną, który zakończył się faulem jednego z rywali i rzutem karnym dla Francji. To była jedna z popisowych akcji młodego Francuza podczas tegorocznego Mundialu.

W tamtym spotkaniu 1/8 finału dorzucił jeszcze dwa gole, które dały Trójkolorowym prowadzenie 4:2 i zapewniły awans do ćwierćfinału. Wcześniej Mbappe zdobył bramkę w meczu grupowym z Peru, czym pobił rekord i został najmłodszym strzelcem Francji na mistrzostwach świata. Dobry występ zanotował też w meczu 1/4 finału z Urugwajem, choć wrażenie nieco popsuło niesportowe zachowanie 19-latka i żółta kartka.

Mimo tego zdarzenia można śmiało powiedzieć, że jest jedną z gwiazd turnieju w Rosji i pierwszym nastolatkiem od wielu lat, który grając tak przebojowo i bez kompleksów na boisku, wdarł się do światowej elity piłkarzy. Grając na prawym skrzydle i mając za plecami ofensywnie usposobionego kolegę z obrony Benjamina Pavarda, a w środku potrafiącego posłać dobre podanie Antoine’a Griezmanna, Mbappe pokazuje na Mundilau pełnię swoich możliwości w drużynie trenera Didiera Deschampsa.

Teraz razem z kolegami powalczy o wielkim finał z Belgami, którzy podobnie jak Francuzi prezentują się bardzo dobrze podczas rosyjskich mistrzostwach świata (komplet pięciu zwycięstw, bramki 14-5). Czerwone Diabły wreszcie pokazały, że dojrzały do wielkich sukcesów, ale ten zespół nadal ma swoje słabe strony. Jedną z nich są boczne sektory obrony, co stwarza szanse dla takich piłkarzy jak Mbappe.

Dyspozycja Belgów

Patrząc na to jak Belgowie zagrali od pierwszej minuty meczu z Brazylią, i jak wcześniej zaprezentowali się w spotkaniu z Japonią w 1/8 finału, nie należy się po nich spodziewać takiej gry z Francją, jaką zaprezentował w ćwierćfinale Urugwaj. Szykuje się kolejne ciekawe widowisko, w którym wynik 0:0 po 90 minutach byłby sporym zaskoczeniem na minus.

Jednym z jego głównych aktorów może być właśnie Kylian Mbappe. Ten Mundial pokazał, że razem z Griezmannem stanowią duet czołowych strzelców drużyny. Antoine Griezmann lepiej czuje się w strzałach z dystansu oraz stałych fragmentach gry (rzuty wolne i karne), za to Mbappe potrafi zaskoczyć rywali niespodziewanym rajdem w pole karne i celnym strzałem na bramkę.

Dlatego jeśli w tym meczu mielibyśmy zaryzykować jakiś typ po dobrym kursie, to właśnie na gola piłkarza Paris Saint-Germain. Eksperci z firmy Etoto bardziej wierzą w Griezmanna (kurs 2.75) i Romelu Lukaku (kurs 2.50), ale już trzecim na ich liście potencjalnych strzelców goli jest właśnie Mbappe (kurs 3.10)…