Ruszył proces byłych szefów Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej!

21.10.2019

W poniedziałek przed Sądem Okręgowym w Rzeszowie stanęli byli przedstawiciele Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej. Były prezes związku, Kazimierz Greń oraz dwóch byłych wiceprezesów Marek H. i Zenon K. Oskarżeni mają odpowiadać za przywłaszczenie powierzonego mienia o dużej wartości oraz wyrządzenie szkody w majątku związku.

Kazimierz Greń, który nie skorzystał z możliwości ochrony dany osobowych oraz braku upubliczniania wizerunku nie przyznaje się do winy. Były prezes podkarpackiego związku twierdzi, że wszystkie jego działania były wykonywane za zgodą związku. Co więcej, Greń zamierza udowodnić, iż całą pracę wraz wiceprezesami wykonywał sumiennie, stąd pojawiły się wszelkiego rodzaju wynagrodzenia finansowe.

Wymienioną trójkę byłych związkowców oskarżono o narażenie związku na szkodę majątkową wynoszącą nie mniej niż 500 tys. złotych oraz wyrządzenie szkody Podkarpackiemu ZPN na kwotę 600 tys. złotych. Dodatkowo w grę wchodzi również ukrywanie dokumenty przed zarządem i wykorzystywanie przestępstw do źródła stałego dochodu.

Oskarżenia dotyczą lat 2012-2015. W całą sprawę zamieszanych jest znacznie więcej ludzi. Mówi się, że nawet 130 osób pobierało umowy zlecenia z podkarpackiego związku.

Fot. YouTube