Giroud chce odejść. Francuz obierze zaskakujący kierunek?

21.10.2019

Świetna forma Tammy’ego Abrahama zepchnęła Oliviera Giroud dopiero na trzecią pozycję w hierarchii napastników Chelsea. Francuz całkowicie wypadł z łask Franka Lamparda i już w styczniu zechce odejść z klubu.

Umowa 33-latka wygasa wraz z końcem obecnego sezonu. Jeśli „The Blues” chcą zatem jeszcze cokolwiek zarobić na swoim snajperze, to muszą zdecydować o jego sprzedaży zimą. Taka sytuacja byłaby na rękę każdej ze stron, ponieważ Giroud nie tylko ustępuje formie Abrahamowi, ale także jego miejsce na ławce zajmuje Batshuayi.

Według „Daily Mail” tę sytuację zechce wykorzystać Crystal Palace. Roy Hodgson od początku sezonu boryka się z brakiem bramkostrzelnego napastnika, a świetna forma reprezentanta Francji w poprzednim sezonie udowodniła, że ten nadal posiada odpowiednio dużo jakości do gry na najwyższym poziomie. Dla „Orłów” byłaby to wyjątkowa okazja, ponieważ Chelsea ze względu na kończący się kontakt zawodnika nie oczekiwałaby wielkich pieniędzy.

Były zawodnik Arsenalu planuje przede wszystkim zmianę klubu z powodu zbliżającego się EURO 2020. Giroud doskonale wie, że to być może dla niego ostatnia wielka impreza w karierze, a Didier Deschamps nadal pozostaje entuzjastą jego talentu i jeśli ten tylko zacznie regularnie grać, to kolejny turniej z pewnością rozpocznie w podstawowej jedenastce.