RB Salzburg – SSC Napoli. Typy, kursy

20.10.2019
Ostatnia aktualizacja 22 października, 2019 o 16:01

Ofensywna gra RB Salzburg powinna podobać się wszystkim z wyjątkiem rywali, z którymi przychodzi się mierzyć z austriackim klubem. Napoli również zaskoczyło wygrywając swoje starcie z Liverpoolem, który rozpoczynał tę edycję Ligi Mistrzów jako obrońca tytułu. Jak potoczy się to starcie? RB Salzburg – SSC Napoli: typy i kursy do tego meczu znajdziesz w tym artykule.

RB Salzburg – SSC Napoli (Środa, 21:00)

Sytuacja w grupie to ciągle zagadka. Liverpool jako obrońca tytułu uchodzi na głównego faworyta, ale The Reds mają na koncie już porażkę 0:2 z Napoli. Wydawać by się mogło, że Napoli wobec tego z kompletem punktów przewodzi stawce. Nic bardziej mylnego. Otóż Napoli zawiodło swoich fanów w trakcie wyjazdowego starcia z Genk. 4 pkt oznaczają fotel lidera w grupie E, ale mogło być lepiej gdyby nie pudła Arkadiusza Milika w meczu z Genk. Salzburg z kolei zachwycił obserwatorów swoją ofensywną grą. Bilans bramek 9-6 po dwóch meczach mówi wszystko. Salzburg gra bezkompromisowo. Po wygranej 6:2 z Genk u siebie przyszła nieznaczna porażka 3:4 na Anfield z Liverpoolem. Ale po tej porażce na cześć ekipy z Austrii można było pisać tylko dobre recenzje. Mecz z Genk był popisem Erlinga Halanda. Z kolei na Anfield błyszczał duet Takumi Minamimo i Hee- chan Hwang.

Dwumecz Salzburga z Napoli w 3 i 4 kolejce wiele wyjaśni w kontekście awansu. Szykuje się zatem kapitalne spotkanie dzisiejszego wieczora. Ofensywnie usposobiony Salzburg kontra wciąż zachowujące czyste konto Napoli. Alex Meret jest w formie. W meczu z Hellas w poprzedni weekend błysnął formą. Miał niespodziewanie wiele okazji do wykazania się swoimi umiejętnościami bo całe Napoli grało dość przeciętnie. Dziennikarze „La Gazetta dello Sport” ocenili występ Mereta na 7,5. Bramkarza Napoli można uznać za jednego z dwóch ojców wygranej 2:0. Tym drugim został Arkadiusz Milik, który dwukrotnie wpisał sie na listę strzelców. Polski snajper wreszcie się przełamał. Gol strzelony w meczu z Macedonią dał impuls.

W meczu dzisiejszym spodziewam się ognia, goli, strzałów. Powinno być widowisko. Typ na gole nasuwa się sam. Zapominam o niezbyt udanym meczu Napoli z Hellas. Tam mogło im nie wyjść, mogli się oszczędzać i wszystko co najlepsze zademonstrują w potyczce z Salzburgiem. Ponadto drugi typ proponowany to trafienie Erlinga Halanda. Norweg ma już 4 gole w tej edycji LM. Może i jest to typ z gatunku tych ryzykownych, ale norweska strzelba jest w gazie. W lidze austriackiej ma już na swoim koncie 11 bramek. Forma jest, trzeba próbować.

Salzburg – Napoli | Typ: Oba zespoły strzelą gola i powyżej 2,5 gola @ 1.60
Salzburg – Napoli | Typ: Erling Haland strzeli gola @ 2.19