Fenomenalne statystyki Lewandowskiego. Polak wyprzedza Cristiano Ronaldo oraz Messiego

22.10.2019

Robert Lewandowski chyba nigdy pod względem indywidualnych osiągnięć nie był bliższy zdobycia Złotej Piłki aniżeli w tym roku. Fenomenalne statystyki reprezentanta Polski jednak nie mają kompletnie znaczenia, jeśli weźmiemy pod uwagę renomę Cristiano Ronaldo, Leo Messiego czy świetny poprzedni sezon w wykonaniu Liverpoolu.

31-latek znalazł się oczywiście  wczoraj na 30-osobowej liście nominowanych do tej prestiżowej nagrody. Kandydatów do zwycięstwa jest trzech, choć tak naprawdę po gali FIFA The Best bierze się pod uwagę obecnie dwóch konkretnych piłkarzy Barcelony oraz Liverpoolu. Czy jednak ten rok w wykonaniu Messiego był rzeczywiście tak fenomenalny?

Biorąc pod uwagę statystyki bramek oraz asyst, napastnik Bayernu wyprzedził w tym zestawieniu gracza mistrza Hiszpanii. Polak średnio trafia 0,93 bramki na mecz, podczas gdy ta liczba u Ronaldo spada do 0,77. Lepszy od Roberta jest Messi tylko w liczbie asyst, choć trzeba wziąć poprawkę, że ten drugi rozegrał dwa spotkania więcej.

Doskonale jednak wiemy, że Robert nie ma co liczyć na wiele głosów. Złota Piłka bierze pod uwagę głosy trenerów, kapitanów oraz dziennikarzy z całego świata, a tam trudno byłoby mu o dużą przychylność. Głównie dlatego szanse Van Dijka na końcowy sukces także maleją, choć Holender ma za sobą kapitalny sezon.

Gala Złotej Piłki odbędzie się 2 grudnia w Paryżu.