Mbappe z kolejnym kosmicznym rekordem. Tym razem pobił wynik Messiego

23.10.2019

Patrząc na tego chłopaka aż trudno uwierzyć, że ma on zaledwie 20 lat. Kylian Mbappe ponownie przypomniał o sobie światu, zdobywając hat-tricka przeciwko Club Brugge. Francuz dokonał tego wyczynu w raptem 38 minut.Czy to kogokolwiek jednak jeszcze dziwi?

Mistrz Ligue 1 już niejako zapewnił sobie awans do kolejnej fazy Ligi Mistrzów. Bohaterem wczorajszego spotkania bez wątpienia został mistrz świata z 2018 roku, który przypieczętował wynik tego meczu. Dzięki temu francuski piłkarz pobił kilka rekordów. Między innymi:

– Został najmłodszym piłkarzem w historii Ligi Mistrzów, który zdobył hat-tricka wchodząc na boisko z ławki rezerwowych.

– O niemalże rok wcześniej, mając 20 lat i 302 dni, zanotował liczbę 15 bramek w Champions League niż poprzedni rekordzista, jakim był Leo Messi (21 lat i 289 dni).

Taki wynik tym bardziej musi budzić podziw z powodu ostatnich problemów ze zdrowiem Mbappe. Uraz uda wykluczył go z gry na niemalże miesiąc, a Thomas Tuchel przywracał swojego podopiecznego do gry na końcówki spotkań. W zeszły weekend Kylian pojawił się na murawie na 7 minut przeciwko Nicei, lecz nawet to nie przeszkodziło mu w zdobyciu bramki oraz zanotowaniu asysty. Kosmita.