Śląsk jeszcze bardziej wrocławski. Teraz miasto posiada prawie 100% akcji

23.10.2019

Zmiany w Śląsku Wrocław i nie chodzi tu o sprawy sportowe. Gmina Wrocław wykupiła akcje klubu o wartości pięciu milionów złotych. Tym samym miasto jest posiadaczem 99,11% akcji Wojskowych.

Dotychczas miasto było większościowym udziałowcem Śląska. 54,56% akcji należało do Wrocławia, natomiast 44,65% do Wrocławskiego Konsorcjum Sportowego. Jego współwłaścicielami są: Rafał Holanowski – Supra Brokers, Stanisław Han – Hasco Lek i Marek Nowara – Inter System. Niespełna jeden procent należał do Wojskowego Klubu Sportowego oraz lokalnych biznesmenów.

O wykupieniu udziałów Śląska przez miasto mówiło się od tygodnia. Miasto zapewniało, że umowa w tej sprawie zostanie podpisana do 25 października. Ostatecznie doszło do tego trzy dni przed terminem.

Ponadto, do klubu wpłyną trzy miliony złotych od miasta, co zostało uchwalone decyzją wrocławskiej rady. Transakcja była pomysłem obecnego prezydenta Wrocławia, Jacka Sutryka.

Śląsk Wrocław przeżywa ostatnio trudne chwile. Po udanym początku sezonu przyszedł gorszy czas. Podopieczni Vitezslava Lavicki nie mogą już wygrać od siedmiu spotkań w lidze. Po porażce z Rakowem zespół spadł do dolnej części tabeli.

Fot. YouTube