Ważny krok Sassuolo. Domenico Berardi podpisał nowy kontrakt!

24.10.2019

Każdy zespół ma swojego lidera. W szeregach Sassuolo bez wątpienia jest nim Domenico Berardi. Włoski zawodnik zaliczył imponujący start sezonu. Nic dziwnego, że zarząd klubu postanowił zabezpieczyć się przed ewentualnym zainteresowaniem topowych, europejskich drużyn. 25-latek podpisał bowiem nowy, pięcioletni kontrakt.

Berardi swoje pierwsze kroki w profesjonalnym futbolu stawiał właśnie w Sassuolo. Po dobrym sezonie w Serie B (kampania 2012/2013), piłkarza wykupił Juventus, który jednak zostawił zawodnika w klubie na zasadzie dwuletniego wypożyczenia. Okres ten był dla Domenico bardzo udany, dlatego przedstawiciele Sassuolo dołożyli wszelkich starań, by zostawić gracza w klubie. Tak też się stało.

Ostatnie dwie kampanie w wykonaniu Berardiego nie były wybitne. Łącznie w Serie A 25-latek strzelił 12 goli oraz zanotował pięć asyst. Znacznie lepiej rozpoczęły się trwające rozgrywki. Domenico ma już bowiem na swoim koncie sześć trafień i dwa ostatnie podania do partnerów.

Dobra postawa zawodnika spowodowała, iż klub zaczął rozmawiać z przedstawicielami piłkarza o nowym kontrakcie. Obie strony w tej kwestii doszły do porozumienia, więc Domenico Berardi związał się z zespołem nową, pięcioletnią umową, która obowiązywać będzie do 2024 roku.

Fot. Youtube