Dwa kluby chętne na Muellera. Niemiec w końcu trafi do Anglii?!

24.10.2019

Wypożyczenie Philippe Coutinho sprawiło, że Thomas Mueller od jakiegoś czasu walczy o miejsce w podstawowym składzie Bayernu Monachium. Niemiec rozegrał zaledwie trzy spotkania w lidze od pierwszej minuty. Mimo to forma Niemca, co udowodnił ostatni mecz w Lidze Mistrzów, nie jest najgorsza i piłkarz ma prawo domagać się większej liczby minut. 

Takie ruchy kadrowe ze strony Niko Kovaca zasiały ziarno niepewności wśród fanów mistrza Niemiec. W jednym z ostatnich wywiadów piłkarz stwierdził, że nie podoba mu się obecna sytuacja i będzie walczył o zmianę. Jego słowa zostały oczywiście odebrane jako chęć transferu już zimą, co potwierdzają także dzisiejsze wiadomości płynące z Niemiec.

Christian Falk, dziennikarz „Bilda” poinformował, że zainteresowanie Muellerem wykazuje Manchester United. Ekipa z Old Trafford przezywa trudny okres w Premier League, w której to zajmują dopiero 14 pozycję. Po odejściu Alexisa Sancheza oraz Romelu Lukaku, Ole Gunnar Solskjaer boryka się ze sporymi brakami kadrowymi. W przeszłości „Czerwone Diabły” niejednokrotnie chciały zwabić Thomasa do swojego klubu, a najbardziej zaawansowane negocjacje miały miejsce za rządów Louisa van Gaala po mistrzostwach świata w 2014 roku.

Kolejnym chętnym jest także Inter. „Nerazzurri” już latem starali się zakontraktować pomocnika, który jednak nadal pozostał w Bayernie. Kontrakt Muellera wygasa w 2021 roku, dlatego Bayern raczej nie zechce za niego ogromnych pieniędzy. To byłoby spore wzmocnienie dla Serie A lub Premier League. Pomimo już 30 lat na karku, doświadczenie i klasa Thomasa przydadzą się zarówno w Interze jak i Manchesterze United.