Cracovia – Pogoń. Typy, kursy

22.10.2019
Ostatnia aktualizacja 25 października, 2019 o 14:09

Mimo dużego ścisku w czubie tabeli Ekstraklasy, to właśnie Pogoń Szczecin pozostaje na jej czele. Portowcy wybierają się na daleki wyjazd do Krakowa, gdzie podejmą tamtejszą Cracovię, która również znajduje się w niezłej formie. Cracovia – Pogoń: typy i kursy do tego spotkania znajdziesz w tym tekście.

Cracovia – Pogoń (piątek, 18:00)

W Krakowie nastroje trochę przygasły. Po przegranej 1:2 z Legią, przyszły zwycięstwa 4:2 z Jagiellonią, a co ważniejsze dla kibiców 1:0 z Cracovią, które zdawały się świadczyć o powrocie na dobre tory. Po nich przyszedł jednak remis 1:1 z Górnikiem i porażka 2:3 z Jagiellonią w ostatniej kolejce. Cracovia potrzebuje przełamania, żeby znów włączyć się do walki o najwyższe lokaty, jednak staje przed nią trudne wyzwanie w meczu z liderem. Największym pozytywem ostatniego, przegranego meczu, są dwie bramki strzelone przez Rafaela Lopesa. Przełamanie snajpera po pięciu kolejkach bez strzelenia gola, daje nadzieje na zagrożenie z jego strony w meczu z Pogonią. Doświadczenie trenera Michała Probierza daje nadzieje na to, że podniesie on swój zespół i będzie on w dobrej dyspozycji przed meczem z zespołem ze Szczecina.

Pogoń choć z perturbacjami, dalej utrzymuje się na fotelu lidera. Szczecinianie co jakiś czas czują na plecach oddech ligowych rywali, jednak regularnie udaje im się utrzymać zajmowaną pozycję. Raz za sprawą własny wyników, a raz dzięki potknięciom innych zespołów. Ostatnio Portowcy grają w kratkę, po remisie 1:1 ze Śląskiem, przyszło zwycięstwo 1:0 z ŁKS-em Łódź, następnie znowu remis 1:1 z Górnikiem Zabrze, zwycięstwo 1:0 ze Stalą Rzeszów w Pucharze Polski, cenna wygrana 3:2 z Jagiellonią, zaskakująca porażka 1:2 z Rakowem, a w ostatniej kolejce zwycięstwo 1:0 z Zagłębiem. Ponownie ważną bramkę zdobył młody Adam Buska, który powoli wyrasta na kryzysowego bohatera Granatowo-Bordowych i z pewnością trener Kosta Runjaic będzie liczył na jego dobrą dyspozycję.

Zapowiada się ciekawe spotkanie dwóch zespołów, z których oba będą liczyły na zwycięstwo, bo ani Pogoń, która chce się utrzymać na pozycji lidera, ani Cracovia chcąca utrzymać kontakt z czołówką, nie zadowoli się podziałem punktów. Mimo, że lepiej dysponowana wydaje się drużyna Portowców, to zespół Pasów powinien wykorzystać przewagę własnego boiska i możemy spodziewać się remisu.

Cracovia – Pogoń Typ: X @ 3.30
Cracovia – Pogoń Typ: BTTS @ 1.82