Brest – Dijon. Zapowiedź, typy, kursy

22.10.2019
Ostatnia aktualizacja 25 października, 2019 o 15:07

Brest jako beniaminek Ligue 1 radzi sobie w lidze francuskiej nadzwyczaj dobrze. Znacznie gorzej sezon rozpoczęło Dijon, które przed sobotnim meczem znajduje się dopiero w strefie spadkowej. Czy oba kluby podtrzymają swoje tendencje? Brest – Dijon: typy i kursy do tego spotkania znajdziesz w tym tekście.

Brest – Dijon  (sobota, 20:00)

Oba zespoły w ostatnich czasie solidnie punktują. Brest zajmuje 9 miejsce i ma na swoim koncie 14 punktów. Głównie za sprawą sporej liczby remisów. Połowa meczów tym sezonie z udziałem drużyny z Bretanii kończyła się podziałem punktów. Goście z Dijon są na przedostatnim miejscu w tabeli, mają 9 punktów. Co ciekawe 8 z nich zdobyli w ostatnich 4 spotkaniach. To zwiastuje, że początkowe niepowodzenia już się skończyły.

Brest wygrało dwa ostatnie mecze. W poprzedniej kolejce doszło do sporej niespodzianki – po golu Cardony z 67 minuty, Les Ty’ Zefs pokonali Angers. Gracze trenera Dall’Oglio rozegrali to spotkanie w swoim stylu. Angers miało prawie 30 sytuacji na zdobycie bramki, ale kapitalnie bronił Larsonneur. Niektóre interwencje bramkarza Brest to najwyższa klasa światowa. Goście oddali jeden celny strzał na bramkę, który zamienili na gola. Sprytnym strzałem w krótki róg golkipera Angers zaskoczył wprowadzony chwilę wcześniej Cardona.  Takie rzeczy są możliwe chyba tylko w piłce nożnej. Beniaminek jest niepokonany u siebie. Trzy remisy i dwa zwycięstwa- to bilans, który budzi respekt. Zespół z Bretanii ze względu na niewielki budżet nie ma szerokiej kadry. Dlatego ważne jest nazbieranie jak największej liczby punktów, póki nie przyszły kontuzje i pauzy kartkowe. Trzeba zakładać, że Brest w końcu dopadnie kryzys, a biorąc pod uwagę płaską tabelę- kilka przegranych meczów może spowodować nerwową atmosferę.

Goście z Dijon w poprzedniej kolejce zremisowali na wyjeździe z Lyonem. Mecz ten do złudzenia przypominał spotkanie Angers – Brest, z tym wyjątkiem, że Dijon nie udało się zdobyć gola. 24 sytuacje Lyonu, ledwie jeden celny strzał Dijon i kapitalna dyspozycja broniącego w bramce Senegalczyka Gomisa. Trzeba przyznać, że defensywa drużyny z „miasta musztardy” miała też sporo szczęścia. Był to czwarty mecz bez porażki, który pozwolił DFCO dołączyć do reszty stawki i dać nadzieję na wydostanie się ze strefy spadkowej. Dijon nie strzela dużo bramek. Ma najgorszą ofensywę w lidze- tylko 5 zdobytych bramek. Średnia goli w meczach Dijon to 1,5 gola/mecz.

W sobotni wieczór na Stade Francis-Le Blé mecz drużyn o zbliżonym potencjale. Na 6 ostatnich meczów tych drużyn ( jeszcze w czasach Ligue 2) aż 3 zakończyły się bezbramkowymi remisami. Czy tak będzie tym razem? Można spodziewać się małej ilości goli, ale czuję, że wygrają goście.

Brest – Dijon | poniżej 2,5 @ 1.63

Brest – Dijon | 2 @ 4.7