“Z całym szacunkiem, ale…” – Rivaldo daje radę Kylianowi Mbappe
25.10.2019

W świecie piłki stosunkowo często pojawiają się nastoletni zawodnicy, którzy zaskakują nas swoją formą, jednak i w tym gronie trafiają się wyjątki. Jednym z nich był bez wątpienia Kylian Mbappe, który w świat dorosłej piłki wszedł bez żadnych kompleksów, z miejsca stając się graczem na światowym poziomie. Potwierdził to także po odejściu do PSG, kiedy został drugim najdroższym graczem w historii.

Urodzony w 1998 roku napastnik co chwilę imponuje nam kolejnymi dokonaniami, jednak wciąż nie możemy powiedzieć, że w końcu jest na tym samym poziomie co Messi, Ronaldo i inni zawodnicy zaliczani do ścisłego topu. Dlaczego?

Problemem jest przede wszystkim liga, w jakiej młody Francuz występuje. Ligue 1 nie sprzyja byciu odbieranym jako ten “naj”, o czym przekonuje się choćby Neymar. Coraz częściej słyszymy, że obaj powinni rozejrzeć się za nowym kierunkiem, jeśli myślą także o indywidualnych wyróżnieniach. Twierdzi tak wiele osób, do których dołączył właśnie sam Rivaldo.

– Z całym szacunkiem do PSG, ale uważam, że Mbappe musi odejść do Hiszpanii lub topowego angielskiego klubu, by potwierdzić, że jest “spadkobiercą” po Messim czy Ronaldo. Najlepsi zawodnicy potrzebują grać w najlepszych ligach – stwierdził Brazylijczyk.

Jak myślicie, czy w najbliższych latach Mbappe zmieni klub? Jeśli tak, jaki kierunek według was byłby dla niego najlepszy?

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO