Celta Vigo – Real Sociedad. Typy, kursy
23.10.2019

Obie ekipy znajdują się po dwóch różnych stronach ligowej tabeli, bowiem Celta Vigo zajmuje dopiero czwarte miejsce od końca, zaś Real Sociedad czwarte miejsce, ale to premiowane grą w europejskich pucharach. Czy przyjezdni z San Sebastian zgarną kolejne trzy punkty w tym sezonie i umocnią się w ligowej tabeli? Celta Vigo – Real Sociedad: typy i kursy do tego starcia znajdziesz w tym tekście.

Celta Vigo – Real Sociedad (niedziela, godz. 12:00)

Nie tak sobie wyobrażano ten sezon w Vigo. W lecie dokonano wielu ciekawych transferów, które miały zagwarantować zespołowi spokojną walkę w środku tabeli. Jednak rzeczywistość okazuje się być dla ekipy z Galicji brutalna. Celta jest obecnie dopiero 17 w tabeli, to zaledwie jedno miejsce nad strefą spadkową. Mijają lata, a forma i wyniki zespołu uwarunkowane są stricte od dyspozycji Iago Aspasa. Te rozgrywki są wyjątkowo ciężkie dla Hiszpana, Aspas zdobył w 9 meczach tylko 1 bramkę. Nikt inny w drużynie nie potrafi przejąć inicjatywy tak jak przez wiele sezonów robił to hiszpański napastnik, teraz w obliczu jego złej formy, zespół skazany jest na porażkę i walkę w dole tabeli. Defensywa Celty była w zeszłym sezonie tragiczna, obecnie jest niestety podobnie – 11 straconych bramek na tym etapie rozgrywek to słaby wynik.

Real Sociedad tymczasem nieoczekiwanie znajduje się w samym czubie tabeli. Ekipa z Donostii zajmuje 4 lokatę, mając tylko 3 punkty straty do liderującej Barcelony. Po wpadce z Getafe, gracze z San Sebastian bardzo dobrze zareagowali na porażkę, pewnie ogrywając Real Betis 3:1. Na grę Realu Sociedad patrzy się z dużą przyjemnością, ofensywa zespołu z 16 trafieniami na koncie jest jedną z najlepszych w całej La Liga. Oyarzabal, Portu, Willian Jose i Odegaard – ci piłkarze wspaniale uzupełniają się w ataku, każdy z nich dorzuca coś od siebie, dzięki czemu drużyna nie jest uzależniona tylko od jednego zawodnika. Obrona natomiast jest niewiele lepsza niż w Vigo – bramkarz Realu zmuszony był w tym sezonie wyjmować piłkę z siatki 10 razy.

Real Sociedad znajduje się na przeciwległym biegunie w stosunku do Celty Vigo. Oba zespoły nie należały do ligowej czołówki w zeszłym sezonie, jednak tegoroczne rozgrywki to dla graczy z San Sebastian zupełnie nowe, lepsze rozdanie. W niedzielę na boisku powinno wszystko wyglądać tak jak ma to miejsce w tabeli – to Real Sociedad będzie górą w tym starciu.

Celta Vigo – Real Sociedad / typ: 2 @ 2.47
Celta Vigo – Real Sociedad / typ: Real Sociedad strzeli gola w obu połowach @ 3.5

3000PLN
zakład 100 zł
BETFAN