Celta Vigo – Real Sociedad. Typy, kursy

23.10.2019
Ostatnia aktualizacja 25 października, 2019 o 14:35

Obie ekipy znajdują się po dwóch różnych stronach ligowej tabeli, bowiem Celta Vigo zajmuje dopiero czwarte miejsce od końca, zaś Real Sociedad czwarte miejsce, ale to premiowane grą w europejskich pucharach. Czy przyjezdni z San Sebastian zgarną kolejne trzy punkty w tym sezonie i umocnią się w ligowej tabeli? Celta Vigo – Real Sociedad: typy i kursy do tego starcia znajdziesz w tym tekście.

Celta Vigo – Real Sociedad (niedziela, godz. 12:00)

Nie tak sobie wyobrażano ten sezon w Vigo. W lecie dokonano wielu ciekawych transferów, które miały zagwarantować zespołowi spokojną walkę w środku tabeli. Jednak rzeczywistość okazuje się być dla ekipy z Galicji brutalna. Celta jest obecnie dopiero 17 w tabeli, to zaledwie jedno miejsce nad strefą spadkową. Mijają lata, a forma i wyniki zespołu uwarunkowane są stricte od dyspozycji Iago Aspasa. Te rozgrywki są wyjątkowo ciężkie dla Hiszpana, Aspas zdobył w 9 meczach tylko 1 bramkę. Nikt inny w drużynie nie potrafi przejąć inicjatywy tak jak przez wiele sezonów robił to hiszpański napastnik, teraz w obliczu jego złej formy, zespół skazany jest na porażkę i walkę w dole tabeli. Defensywa Celty była w zeszłym sezonie tragiczna, obecnie jest niestety podobnie – 11 straconych bramek na tym etapie rozgrywek to słaby wynik.

Real Sociedad tymczasem nieoczekiwanie znajduje się w samym czubie tabeli. Ekipa z Donostii zajmuje 4 lokatę, mając tylko 3 punkty straty do liderującej Barcelony. Po wpadce z Getafe, gracze z San Sebastian bardzo dobrze zareagowali na porażkę, pewnie ogrywając Real Betis 3:1. Na grę Realu Sociedad patrzy się z dużą przyjemnością, ofensywa zespołu z 16 trafieniami na koncie jest jedną z najlepszych w całej La Liga. Oyarzabal, Portu, Willian Jose i Odegaard – ci piłkarze wspaniale uzupełniają się w ataku, każdy z nich dorzuca coś od siebie, dzięki czemu drużyna nie jest uzależniona tylko od jednego zawodnika. Obrona natomiast jest niewiele lepsza niż w Vigo – bramkarz Realu zmuszony był w tym sezonie wyjmować piłkę z siatki 10 razy.

Real Sociedad znajduje się na przeciwległym biegunie w stosunku do Celty Vigo. Oba zespoły nie należały do ligowej czołówki w zeszłym sezonie, jednak tegoroczne rozgrywki to dla graczy z San Sebastian zupełnie nowe, lepsze rozdanie. W niedzielę na boisku powinno wszystko wyglądać tak jak ma to miejsce w tabeli – to Real Sociedad będzie górą w tym starciu.

Celta Vigo – Real Sociedad / typ: 2 @ 2.47
Celta Vigo – Real Sociedad / typ: Real Sociedad strzeli gola w obu połowach @ 3.5