ŁKS – Raków. Typy, kursy

23.10.2019
Ostatnia aktualizacja 25 października, 2019 o 15:13

„Derby” beniaminków w Ekstraklasie nie brzmią zbyt zachęcająco dla postronnych widzów polskiej ekstraklasy, jednak to nie znaczy, że takich meczów jak ten nie można typować. Co warto grać na mecz ŁKS – Raków? Typy i kursy do tego spotkania znajdziesz w tym tekście.

ŁKS – Raków (sobota, 15:00)

W Łodzi wreszcie pojawił się cień nadziei. Po trwającej od początku sierpnia, serii siedmiu ligowych porażek, kolejno 1:2 z Lechem, 0:1 z Piastem, 0:4 z Wisłą, 2:3 z Legią, 1:2 z Wisłą Płock, 0:1 z Pogonią, 1:4 z Arką i 1:3 z Zagłębiem przyszło przełamanie i zwycięstwo 4:1 w meczu z Koroną, a w ostatniej kolejce remis 1:1 z Górnikiem. Duża rolę odegrał Rafał Kujawa, który w spotkaniu z kielczanami popisał się hat-trickiem. Dobrze spisują się także Dani Ramirez, który zdobył bramkę w meczu z górnikiem oraz dwukrotnie asystował poprzednim spotkaniu, a także Piotr Pyrdol i Jan Grzesik. Bardzo ważna wydaje się rola Arkadiusza Malarza. Doświadczony bramkarz kilkukrotnie ratował zespół przed stratą bramki w trudnych sytuacjach i wydaje się, że jego sprowadzenie było strzałem w dziesiątkę. Trener Kazimierz Moskal może liczyć, że jeszcze nie raz w tym sezonie uratuje punkty dla jego zespołu.

Raków dalej podtrzymuje swoją bezkompromisowość – pięć zwycięstw, siedem porażek i ani jednego remisu. Po porażkach 1:2 z Piastem i 1:2 z Wisłą Płock, przyszły dwa cenne zwycięstwa 2:1 z liderem ze Szczecina i 1:0 w ostatniej kolejce ze Śląskiem, który choć osunął się w dół tabeli, to jeszcze nie dawno deptał po piętach Pogoni. W ostatniej kolejce nie wiele brakowało, żeby Częstochowianie zremisowali wreszcie ligowy mecz, jednak w samej końcówce w 89 minucie, Piotr Malinowski zdobył jedyną bramkę tego spotkania. Zespół prowadzony przez Marka Papszuna prezentuje się naprawdę solidnie i z pewnością spróbuje dopisać do listy kolejne zwycięstwo.

Starcie dwóch beniaminków zapowiada się naprawdę atrakcyjnie. Oba zespoły są w dobrej dyspozycji i powinny stworzyć ciekawe widowisko. Wydaje się mało prawdopodobne, żeby Raków miał przerwać swoją serię bez remisu. Zarówno Częstochowianie, jak i ŁKS potraktują ten mecz jako szansę na cenne zwycięstwo, jednak wydaje się, że to Raków ma większe szanse na trzy punkty.

ŁKS – Raków Typ: 2 @ 2.80
ŁKS – Raków Typ: BTTS @ 1.71